Gazeta Wielicka - Najnowsze wiadomości z Wieliczki, Niepołomic, Gdowa, Kłaja i Biskupic

Czy siłownie w Krakowie będą zamknięte na zimę?

Gdy pogoda za oknem zaczyna się pogarszać, wiele osób rezygnuje z treningów na zewnątrz. Skracający się dzień nie zachęca do aktywności na świeżym powietrzu, zwłaszcza jeśli rozpoczyna się sezon smogowy. Dla osób, które chcą kontynuować ćwiczenia jest jedno rozwiązanie – siłownia. Kraków oferuje pod tym względem sporą różnorodność. Jednak czy w tym sezonie zimowym trening na siłowni będzie w ogóle możliwy?

Zasady bezpieczeństwa na siłowni w okresie zimowym

Nie da się ukryć – siłownia w Krakowie jest prawdziwym zbawieniem w okresie zimowym, gdy trening na zewnątrz staje się niebezpieczny dla zdrowia z powodu mocno zanieczyszczonego powietrza. Bieganie w terenie w czasie smogu może powodować nieprzyjemne w skutkach, długofalowe konsekwencje zdrowotne, a rezygnowanie z treningu w okresie jesienno-zimowym też nie jest dobrym rozwiązaniem. Rozwiązaniem są właśnie zajęcia fitness na siłowni lub ćwiczenie na bieżni lub innych dostępnych sprzętach.

Warto pamiętać jednak, że jesień i zima to okres wzmożonych zachorowań. Bardzo łatwo złapać infekcję, która może na dłużej uziemić nas w domu, a także znacznie osłabić naszą wydolność. Z tego powodu powinniśmy pamiętać o zachowaniu podstawowych zasad bezpieczeństwa na siłowni.

Jeśli istnieje taka możliwość, w częściach wspólnych powinniśmy zachować odstęp oraz zakrywać usta i nos za pomocą maseczki, a także dbać o dezynfekcję sprzętów oraz częste mycie i dezynfekowanie rąk. Dzięki temu możemy zminimalizować ryzyko zarażenia się i zwiększymy bezpieczeństwo osób w pobliżu.

Czy siłownie w Krakowie zostaną zamknięte?

Na to pytanie nie da się jednoznacznie odpowiedzieć. Sytuacja w kraju i na świecie zmienia się bardzo dynamicznie, przez co ciężko przewidzieć, jakie będą następne decyzje rządu w sprawie nowych obostrzeń.

Na pewno warto przygotować się na pewne ograniczenia związane z działaniem siłowni i klubów sportowych – wkrótce mogą wejść w życie obostrzenia, które jeszcze bardziej ograniczą ilość osób w obiektach takich jak siłownie czy kluby fitness.

Nie ma pewności, co do tego, czy sytuacja w kraju i na świecie zmusi nas do zamknięcia siłowni. Póki co, nic nie wskazuje na to, by konieczny był całkowity lockdown, z którym mieliśmy do czynienia na wiosnę 2020.

Dodaj komentarz