Gazeta Wielicka - Najnowsze wiadomości z Wieliczki, Niepołomic, Gdowa, Kłaja i Biskupic

Zatrzymano młodego krakowianina z marihuaną i mefedronem

Wielicka policja konsekwentnie zwalcza handel narkotykami na terenie swojego powiatu, co zostało ponownie udowodnione wczoraj, kiedy to udało się zatrzymać 19-letniego mieszkańca Krakowa, podejrzewanego o posiadanie marihuany i mefedronu. Mężczyzna usłyszał już zarzuty, a teraz grozi mu kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce nie spoczywają na laurach, jeśli chodzi o zwalczanie przestępczości związanej z narkotykami. Działania funkcjonariuszy przyniosły znaczący efekt w walce z handlem i posiadaniem nielegalnych substancji psychoaktywnych na terenie powiatu wielickiego.

Wydarzenie miało miejsce wczoraj, 11 września br., w jednym z wielickich parków. Tam to policjanci zauważyli i zatrzymali 19-letniego mieszkańca Krakowa, który wykazywał podejrzane zachowanie i budził ich podejrzenia. Na początku rozmowy z funkcjonariuszami mężczyzna zaprzeczał, jakoby posiadał jakiekolwiek zabronione substancje. Jednak doświadczenie i profesjonalizm policjantów skutecznie wydobyły prawdę na światło dzienne.

W trakcie rutynowej kontroli, policjanci odkryli, że młody mężczyzna ukrywał pod spodniami woreczek foliowy, który zawierał w sobie nielegalne substancje. Badanie narkotestem jednoznacznie potwierdziło, że były to marihuana oraz mefedron. Funkcjonariusze zabezpieczyli 20 gramów marihuany oraz 10 gramów mefedronu i natychmiast zatrzymali ich właściciela.

Po zakończeniu procedur związanych z zatrzymaniem, 19-latek usłyszał zarzut posiadania środków odurzających, co w polskim prawie stanowi przestępstwo. Za to przestępstwo grozi mu surowa kara, sięgająca nawet 3 lat pozbawienia wolności.

Wielicka policja prowadzi teraz śledztwo w tej sprawie, a jej działania stanowią doskonały przykład skutecznego działania w zwalczaniu przestępczości narkotykowej. Warto podkreślić, że walka z tym typem przestępstw ma na celu ochronę zdrowia i życia mieszkańców oraz zapewnienie bezpieczeństwa publicznego.

Powyższy przypadek to kolejny dowód na to, że służby policyjne w naszym kraju są gotowe i zdeterminowane, aby zwalczać przestępczość narkotykową i działać na rzecz społeczeństwa. Jednocześnie jest to przypomnienie dla wszystkich, że posiadanie i handel nielegalnymi substancjami jest surowo karane, a konsekwencje mogą być bardzo poważne.

Policja w Wieliczce zachęca również do współpracy społeczeństwa i informowania o podejrzanych działaniach związanych z przestępczością narkotykową.

Dodaj komentarz