Gazeta Wielicka - Najnowsze wiadomości z Wieliczki, Niepołomic, Gdowa, Kłaja i Biskupic

Jak szukać pracy dla księgowej w Krakowie? Gdzie szukać ogłoszeń o pracę w księgowości, na co zwracać uwagę w czasie rekrutacji?

Chcesz pracować w księgowości, ale nie wiesz, jak szukać pracy? Gdzie szukać ogłoszeń i na co zwracać uwagę w czasie rekrutacji? Przeczytaj nasz poradnik, a rozwiejesz wszystkie swoje wątpliwości. Dowiesz się z niego wszystkiego na temat poszukiwania pracy w księgowości w Krakowie.

Gdzie szukać ogłoszeń o pracę w księgowości?

Najważniejszym pytaniem, na które poznać odpowiedź muszą wszyscy, którzy chcą znaleźć zatrudnienie jest to, gdzie najlepiej szukać ogłoszeń o pracę. Dzisiaj sprawdzanie informacji o wolnych etatach w prasie jest stratą czasu i pieniędzy. Nie ma co kupować gazet, czy szukać anonsów na mieście.

Zdecydowanie lepiej jest poszukiwać pracy przez Internet. Jak? Można skorzystać z wyszukiwarki, ale znacznie lepiej jest postawić na sprawdzone strony z ogłoszeniami. Pracy dla księgowej w Krakowie poszukać można na www.praca.money.pl/indeks/ksiegowa-krakow-92723/, gdzie zgromadzone są oferty wielu serwisów. Dzięki temu w jednym miejscu ma się dużo propozycji do wyboru.

Plusem tego typu serwisów jest też to, że można w łatwy sposób posortować oferty według daty, by sprawdzić te najnowsze. Co więcej, w jednym miejscu da się przejrzeć ogłoszenia na różne stanowiska, przeczytać wymagania, a nawet ? od razu aplikować.

Jak szukać pracy dla księgowej w Krakowie?

Istotne jest nie tylko to, gdzie szuka się pracy, ale też w jaki sposób się to robi. Trzeba nauczyć się czytać oferty, wiedzieć, na co zwracać w nich uwagę. Przede wszystkim ważne jest to, by wyrobić w sobie nawyk przeglądania ogłoszeń zawsze o tej samej porze. W ten sposób nie pominie się żadnej oferty. Nie mówiąc o tym, że nie zapomni się danego dnia zajrzeć do serwisu.

Pracy poszukiwać trzeba aktywnie. Samo przeglądanie ogłoszeń nic nie da. Należy aplikować. Tylko to też warto robić z głową. Nie ma sensu odpowiadanie na wszystkie oferty. Zwłaszcza, jeśli nie są na dopasowane stanowiska lub jeżeli nie ma szansy się na nie dostać, gdyż ma się zbyt niskie kwalifikacje. Warto aplikować tylko na takie propozycje, które odpowiadają potrzebom, ale i możliwościom.

Ważne jest też to, na jakie oferty zwraca się uwagę. Jeżeli nie ma informacji o tym, kto poszukuje pracownika, a samo ogłoszenie jest dość podejrzane, za to oferta wynagrodzenia kusząca, może się okazać, że to oszustwo. Nie ma co odpowiadać własnymi danymi na anonse, za które nikt nie ponosi odpowiedzialności. Dane firmy rekrutującej powinny być znane.

Niezbyt dobrze widziane powinny być też wszelkie oferty, w których opis stanowiska jest mało konkretny, a obowiązki mgliście wspomniane. Jeśli poszukiwana jest główna księgowa, młodsza księgowa czy samodzielna księgowa, to wymagania i zakres zadań powinny być do nich adekwatne.

Na co zwracać uwagę w czasie rekrutacji?

Co jest ważne w czasie rekrutacji do pracy? Z pewnością to, by CV i ewentualny list motywacyjny dopasować do stanowiska i firmy do której się aplikuje. Oczywiście nie chodzi o to, by pisać w nim nieprawdę. Warto jednak wspomnieć o takim doświadczeniu i miejscach pracy, które faktycznie mają znaczenie, są zbieżne ze stanowiskiem i profilem firmy. Nie ma sensu pisanie wszystkiego jak leci, łącznie z dorywczymi pracami podczas studiów.

Nie bez znaczenia jest też aktywność osoby rekrutującej w social mediach. Warto zanim się uda na rozmowę nieco je uporządkować. Mowa tu nie tylko o zdjęciach i postach, ale również polubieniach.

Ważne jest też to, jak się na rozmowę ubierzemy, czy wszystkie komponenty wyglądu będą dopracowane, a więc tak stan butów, jak i paznokci. Liczy się też uśmiech i pogodne nastawienie.

Na rozmowę nie można się spóźnić. To nietaktowne i z pewnością ? nie zostanie dobrze odebrane.

Dodaj komentarz