Gazeta Wielicka - Najnowsze wiadomości z Wieliczki, Niepołomic, Gdowa, Kłaja i Biskupic

Zaplanuj rodzinny urlop – porady dla podróżujących z lotniska Kraków Balice

Wyjazd z całą rodziną na wakacje samolotem może być naprawdę uciążliwy. Jak się do takiej podróży przygotować? Czym dojechać na podkrakowskie lotnisko? Co spakować, jeśli wybierasz się z dziećmi na urlop?

Dojazd na lotnisko – tylko własne auto

Chcesz dojechać na lotnisko z całą rodziną szybko, bezpiecznie i tanio? Najlepszą opcją jest własnym samochód. Wszyscy wsiadają do samochodu pod domem, bez czekania i narzekania, a następnie wysiadają pod samym lotniskiem.

Parking Balice – jak wybrać najlepszy?

Dojazd na lotnisko samochodem oznacza, że trzeba gdzieś na czas wyjazdu auto pozostawić. Opcji jest sporo – od dość kosztownych parkingów oficjalnych znajdujących się tuż przy terminalu, po znacznie tańsze parkingi prywatne położone w promieniu 5 km od lotniska.

Przy podróży z rodziną często ekonomicznym błędem jest wybór parkingu oficjalnego. Kierowcy wychodzą z założenia, że skoro znajduje się najbliżej, to najłatwiej będzie z rodziną dostać się z parkingu do terminala. Niestety, przy pozostawieniu auta na kilka dni, taka wygoda może słono kosztować. Warto zatem wiedzieć, że każdy prywatny parking (w Balicach i przy innych krajowych lotniskach) ma do dyspozycji gości transport, który dowozi ich pod sam terminal. Wprawdzie trzeba się przesiąść z auta do auta z bagażami, ale spora oszczędność, jaką dzięki temu można poczynić skutecznie taki wysiłek rekompensuje. Tani parking Balice z opcją transportu na lotnisko to wydatek przynajmniej 30-50% niższy niż parking oficjalny.

Tani dojazd na lotnisko – policzmy to

Przy czteroosobowej rodzinie, koszt dojazdu samochodem i pozostawienia go na parkingu przy lotnisku to znacznie mniej niż musiałbyś zapłacić w obie strony podróży pociągiem (8 x 9 zł = 72 zł + koszt dojazdu do dworca). Dojazd autem – 30 zł benzyna + 30 zł parking Balice na 5 dni. Taniej i bez kłopotu.

Przygotowanie bagażu

To, co jest mocno problematyczne przy podróży z dziećmi, to bagaż. Dwie walizki osób dorosłych, walizki dzieci i fakt, że maluchy stale chcą wyciągać jakieś przedmioty z bagażu, potrafi naprawdę mocno utrudnić życie. Jeśli podróżujesz tylko z bagażem podręcznym, zamiast pakować się każdy do swojej walizki, zrób walizki zbiorcze – w dwóch wszystkie rzeczy, które na pewno nie będą potrzebne w podróży (odzież, buty, kosmetyki) i  w pozostałej akcesoria niezbędne, które będą często wyciągane. Zaplanuj też dokładnie to, co weźmiesz.

Przy podróży z dziećmi musisz mieć pod ręką mały kocyk, zabawkę, mokre chusteczki, przekąskę oraz komplet odzieży na przebranie (jeśli maluch będzie miał okazje na siebie coś wylać, na pewno to zrobi). Jeśli regulamin linii dopuszcza dodatkowy bagaż podręczny, to każdemu dziecku daj również małą torebeczkę, w której będzie mogło trzymać swoje zabawki. Jeśli bierzesz ze sobą wózek, nie bierz walizki na kółkach tylko torbę, którą będzie można przewiesić przez ramię wózka.

Rodzinna podróż samolotem wymaga kilku przygotowań, ale jeśli dobrze ją zaplanujesz – przygotujesz auto do postoju, zarezerwujesz parking, odpowiednio zapakujesz bagaż, może być bezstresowym doświadczeniem.

Dodaj komentarz