Gazeta Wielicka - Najnowsze wiadomości z Wieliczki, Niepołomic, Gdowa, Kłaja i Biskupic

Ciekawe i niebanalne wydarzenia w Krakowie ? sprawdź najciekawsze propozycje

Kraków kojarzy się ze światem artystów i oryginałów. Nic dziwnego, że to właśnie tu odbędzie się kilka z najbardziej niestandardowych imprez tej wiosny. Przeczytaj o ciekawych wydarzeniach w Krakowie zaplanowanych na marzec.

Trudno powiedzieć dlaczego, ale czekolada inspiruje artystów. Poczynając od Charliego i fabryki czekolady, poprzez Czekoladę z Juliette Binoche, aż po ciekawe wydarzenie zapowiedziane w Krakowie na 21-22 marca 2020 roku ? Festiwal Czekolady. Wielu na co dzień sobie jej odmawia. Inni z premedytacją sięgają po gorzką, która wzmacnia serce i zawiera magnez. Obie te grupy mogą się spotkać na Festiwalu, gdzie będzie okazja zarówno do słodkiego obżarstwa, jak i do kosztowania egzotycznych gatunków.

 Na fali modnych dziś zajęć kulinarnych można wziąć udział w warsztatach, by później własną czekoladę z kwiatem bzu czy chilli stworzyć w domu. Ci, którzy wolą się przyglądać, mają szansę w Krakowie na ciekawe wydarzenie, jakim będą pokazy pracy mistrzów cukierniczych. Poza zebraniem inspiracji i skosztowaniem słodyczy, będzie można zrobić też coś dobrego. Tego dnia co roku dawcy krwi otrzymają torby wypełnione łakociami od wystawców biorących udział w imprezie. Festiwal Czekolady odbywa się w Forum Wydarzeń. Bilet kosztuje 10 złotych. Co ważne, dzieci do lat 12 mogą wejść na niego za darmo. Więcej szczegółów na temat wydarzenia, znajdą Państwo na stronie https://rytmy.pl/wydarzenia/krakow/

Ciekawe wydarzenie w Krakowie dla fanów muzyki

Raz, Dwa, Trzy w latach 90. okupował listy przebojów i dawał koncerty na największych scenach. Okazało się wówczas, że szlachetna muzyka grana bez parcia na szkło też może się obronić. Muzycy z formacji z Adamem Nowakiem na czele do dziś koncertują. Warto wykorzystać okazję, jaką jest ich trzydziestolecie, do wzięcia udziału w ciekawym wydarzeniu w Krakowie, jakim jest ich koncert. Z okazji jubileuszu 8 marca w klubie Studio będzie można usłyszeć piosenki ze wszystkich płyt. Bilet na występ może być więc pięknym prezentem dla kogoś, kto spędził przy tych utworach młodość. Idealnym na Dzień Kobiet.

Nietypowe krakowskie wydarzenie muzyczne

Ghostemane to artysta, który nadal zaskakuje. Jest na scenie od lat, a sprawia wrażenie zbuntowanego młodzieńca. Wszystko przez wyjątkową muzykę ? połączenie rapu z ciężkim brzmieniem, które jest przy tym lekkie i daje do myślenia. Jest na tyle osobny, że trudno go porównać z innymi wokalistami. To trzeba zobaczyć 21 marca w klubie studenckim Kwadrat w Krakowie!

Ghostemane to amerykański wykonawca, który właśnie podróżuje po Europie w ramach Hiadica Euro Tour. W Polsce odwiedzi też Warszawę, a poza tym m.in. Czechy czy Niemcy. Większość historii o muzykach, szczególnie z rapowej czy metalowej sceny, zaczyna się od biedy i zmagania się z losem. U Ghostemane było inaczej, bo rzucił dobrze opłacaną posadę w sprzedaży na rzecz muzycznej kariery. To się opłaciło, bo teraz koncertuje i jest ceniony przez fanów kilku gatunków jednocześnie. Uznanie zyskał też jego kolega z dawnych czasów Pouya, który był w Krakowie 21 lutego. Jak widać, mieszkańcy tego miasta nie mogą już narzekać na to, że są z boku muzycznych wydarzeń.

Dodaj komentarz