Gazeta Wielicka - Najnowsze wiadomości z Wieliczki, Niepołomic, Gdowa, Kłaja i Biskupic

Wypożyczenie samochodu w Krakowie

Obecnie tempo życia i nadmiar obowiązków powoduje, że nie wyobrażamy sobie funkcjonowania bez samochodu .Własny pojazd to swoboda i niezależność.

Wypożyczenie samochodu w Krakowie

Wynajęcie samochodu jest idealnym rozwiązaniem, gdy z jakiegoś powodu nie możemy korzystać z własnego lub w ogóle go nie posiadamy a na daną chwilę jest nam potrzebny niezawodny, łatwo dostępny środek transportu.

Korzystanie z wypożyczalni aut staje się coraz bardziej popularne wśród osób prywatnych i firm, tym bardziej, że przestaje być kojarzone z ofertą tylko dla  zamożnych. Dostępność tego rodzaju usług jest coraz większa , praktycznie w każdym mieście działają lokalne wypożyczalnie.

Wpisując dane hasło w wyszukiwarkę otrzymujemy wiele wyświetleń i reklam a z takiej szerokiej oferty na pewno wybierzemy tę, która spełni wszystkie nasze oczekiwania.

Renomowane wypożyczalnie zapewniają np. nowe ,serwisowane w najlepszych warsztatach auta gwarantujące komfort i bezpieczeństwo jazdy a wybór  modeli jest bardzo szeroki. Również wyposażenie auta będzie dopasowane do naszych potrzeb np. fotelik samochodowy, bagażnik dachowy czy GPS.

Okres, na który chcemy wynająć jest zróżnicowany, może to być jeden dzień , weekend, tydzień   ( wynajem krótko terminowy) , czy np. kilka miesięcy ( wynajem długo terminowy).

Dużym ułatwieniem dla klientów jest fakt, że wypożyczalnie samochodów działają całodobowo, w weekendy i święta, a samochód możemy odebrać w dowolnym miejscu o wybranej godzinie ( np. po uprzedniej rezerwacji on line). Jest możliwość odebrania auta w jednym mieście a zwrot w innym, jeśli korzystamy z oferty wypożyczalni mającej kilka oddziałów.

Osoby korzystające  z usług wypożyczalni samochodów  chwalą sobie taką możliwość ,  polecają innym a sami często stają się stałymi klientami.

Niewątpliwie jedną z sytuacji, kiedy wypożyczenie samochodu jest dobrym pomysłem są wyjazdy wakacyjne czy weekendowe, gdy na miejsce docieramy pociągiem lub  samolotem a na miejscu chcielibyśmy mieć samochód do dyspozycji, aby móc swobodnie się przemieszczać nie będąc zdanym na transport publiczny. Albo gdy zwyczajnie nie lubimy komunikacji miejskiej.

Jedno  z miast , które jest bardzo chętnie i licznie odwiedzane przez turystów, niezależnie od pory roku to Kraków. Warto je zobaczyć niezależnie czy to pierwszy czy kolejny raz.  Wynająć auto w Krakowie można szybko i sprawnie.

Dokonując rezerwacji on line przed wyjazdem już na lotnisku Balice możemy odebrać zamówiony samochód.

Najwięcej firm oferujących wypożyczenie auta jest właśnie w okolicach lotniska ( przy czym należą do tańszych), dworca PKP i głównych atrakcji turystycznych. Na terenie lotniska w terminalu pasażerskim na Poziomie 1 znajduje się co najmniej kilka. I wprost z lotniska wyjeżdżamy ; własnym? samochodem, dzięki któremu mamy możliwość  nieograniczonego zwiedzania tego pięknego miasta i okolic.

Koszt wynajmu samochodu w Krakowie zaczyna się od kilkudziesięciu zł. Tygodniowa opłata wynosi ok. 500 zł.( ok. 60 zł./doba), a np. miesięczny ok. 1800 zł. Oczywiście ceny są zróżnicowane, im dalej od centrum tym taniej. Ekonomiczne, miejskie auta są wiele tańsze od większych modeli .Dobrze  byłoby porównać oferty ( przed wyjazdem, dokonując rezerwacji internetowo) i wybrać najkorzystniejszą dla nas .

Biorąc pod uwagę, że Kraków jest miastem o dużym natężeniu ruchu, warto zdecydować się na niewielki samochód , którym przemieszczanie się i parkowanie (!) będzie łatwiejsze.

Wypożyczalnie samochodów w Krakowie mają również ofertę Premium, VIP, dla bardziej wymagających klientów . Obejmuje ona auta o największym komforcie jazdy, luksusowym wyposażeniu i prestiżowym wyglądzie. Możliwość wynajęcia samochodu wraz z zawodowym kierowcą to już najwyższa jakość obsługi w wypożyczalniach w Krakowie.

Oferty wypożyczalni aut w Krakowie  nie są oczywiście skierowane wyłącznie do turystów, ale również do mieszkańców miasta czy biznesmenów przebywających w tym uroczym mieście służbowo.

Firmy oferujące wypożyczenie samochodu stawiają na usługi wysokiej jakości, formalności upraszcza się do minimum, ceni się czas i preferencje klienta. Warto więc skorzystać, aby móc w pełni cieszyć  się pobytem w tym jednym z najpiękniejszych polskich miast.

Kraków, była stolica  i siedziba polskich królów oferuje wiele historycznych  miejsc i zabytków , które należy zobaczyć .M in.

-Zamek Królewski na Wawelu

-Stare Miasto

-krakowski Kazimierz , czyli artystyczną, żydowską dzielnicę,zapraszającą do zabytkowych miejsc i klimatycznych lokali

– dla najmłodszych pomnik smoka wawelskiego stojący przy Smoczej Jamie na Wzgórzu Wawelskim

niewątpliwą atrakcją jest wysłuchanie na żywo hejnału mariackiego, codziennie w południe.

Dysponując samochodem z wypożyczalni aut w Krakowie  powinniśmy zwiedzić również piękne okolice i wybrać się na dłuższą wycieczkę a warto zobaczyć np.

-kopalnię soli w Wieliczce

-Zakopane

– obóz Auschwitz- Birkenau w Oświęcimiu .

W okresie zimowym ( czytaj: narciarskim) samochodem wynajętym w Krakowie ( z bagażnikiem dachowym) łatwo nam będzie dotrzeć ze sprzętem narciarskim na jeden z wielu okolicznych stoków.

Dodaj komentarz