Gazeta Wielicka - Najnowsze wiadomości z Wieliczki, Niepołomic, Gdowa, Kłaja i Biskupic

Sukces SP Bodzanów

24 października 2015 roku w nowo otwartej hali sportowej przy Szkole Podstawowej w Łazanach odbył się ?V Powiatowy Turniej Piłki Nożnej Dziewcząt?, zorganizowany przez UKS Sławkowice oraz Szkołę Podstawową w Łazanach. Do udziału w zawodach zgłosiło się 5 drużyn ze szkół podstawowych i 5 drużyn z gimnazjum, łącznie 68 uczestniczek.

Zwycięzcą  w kategorii? szkoły podstawowe? została  drużyna  SP Bodzanów. Na kolejnych miejscach uplasowały się: SP Trąbki , SP Łazany, SP Biskupice,  SP Przebieczany.
W kategorii ?gimnazjum? I miejsce zajęły dziewczynki z Gimnazjum w Kożmicach Wielkich. Kolejne miejsca: Orange Team Niegowić, Sławkowice II, Węgrzce Wielkie i Sławkowice I.

UKS organizował tego typu zawody po raz piąty. Forma tych zawodów ukazała sposób na aktywne spędzanie czasu wolnego uczniom szkół podstawowych i gimnazjum oraz dała dziewczynkom możliwość rywalizacji sportowej w dyscyplinie, która w wielu środowiskach uważana jest jako sport tylko dla chłopców. Zawody te spotkały się ponownie z bardzo pozytywnym odzewem. Cieszy fakt, że w każdej kolejnej edycji rośnie zainteresowanie  tego typu zawodami.  Zawodniczki ? I, II i III miejsc? otrzymały medale  a wszyscy uczestnicy zostali uhonorowani dyplomami, nagrodami i upominkami dofinansowanymi przez Powiat Wielicki oraz Gminę Biskupice. Wyróżniono dodatkowymi nagrodami: najlepszego bramkarza oraz najskuteczniejszego strzelca. W kategorii szkoły podstawowe najwięcej goli strzeliła Zuzanna Kucharczyk z SP Trąbki (7), a najlepszym bramkarzem została Emilia Piszczek z SP Bodzanów.
Najlepszym bramkarzem w kategorii Gimnazjum została wybrana jednogłośnieAleksandra Kowalik  z Gimnazjum w Kożmicach Wielkich, a jej koleżanka z drużynyNatalia Sikora została  najlepszym strzelcem ? zdobyła w całym turnieju 13 bramek.

(Źródło: Gmina Biskupice)