Gazeta Wielicka- Wiadomości z powiatu wielickiego

Strzelanina w gminie Gdów

W sobotę 23 września br. roku funkcjonariusze ogniwa patrolowego KPP Wieliczka udali się do miejscowości Jawczyce gdzie przebywał poszkodowany mieszkaniec tej wsi postrzelony z broni pneumatycznej.

Na miejscu  zastali zgłaszającego, który oświadczył, że znany mu osobiście mężczyzna zaatakował go gazem pieprzowym  oraz kierował pod jego adresem groźby karalne.  Następnie sprawca odjeżdżając z miejsca zdarzenia oddał w kierunku poszkodowanego kilka strzałów z broni pneumatycznej, które trafiły go w udo, rękę, plecy oraz w zęba.

Po ustaleniu wszystkich okoliczności zdarzenia policjanci udali  się do sąsiedniej miejscowości do miejsca zamieszkania sprawcy. 30-latek został zatrzymany. Ponadto w trakcie przeszukania pomieszczeń gospodarczych funkcjonariusze natrafili na nielegalną uprawę konopi indyjskich  wyposażoną m.in.  w profesjonalny sprzęt do uprawy tj. lampy, wentylatory.  Policjanci  zabezpieczyli 36 krzaków o wysokości 60 cm, 8 sztuk sadzonek o wysokości  5 cm oraz 598 grama suszu roślinnego.  Podczas czynności  funkcjonariusze ujawnili również poszukiwany motocykl ? zarejestrowany w policyjnej bazie danych jako skradziony na terenie Wielkiej Brytanii.

Podejrzanemu przedstawiono zarzuty dwukrotnego kierowania gróźb karalnych wobec zgłaszającego, paserstwa motocykla marki KTM, narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu zgłaszającego, posiadania znacznej  ilości środków odurzających,  uprawy konopi innej niż włóknistej oraz czynienia przygotowania do wprowadzenia do obrotu środków odurzających. W dniu 26 września 2017 roku na wniosek prokuratury Sąd Rejonowy w Wieliczce zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Wieliczce

Gazeta Wielicka

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Bądź na bieżąco!

Obserwuj nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco!