Gazeta Wielicka- Wiadomości z powiatu wielickiego

Sukces projektu ?Razem raźniej?

Wspólny projekt Przedszkola Samorządowego w Gdowie i Fundacji Osób Niepełnosprawnych w Podolanach otrzymał główną nagrodę w ogólnopolskim konkursie pn. ?Otwarta szkoła 2015?.

Projekt, który został tak wysoko oceniony i nagrodzony główną nagrodą realizowany był przez dwa poprzednie lata (2013 – 2015), chociaż jego pomysł zrodził się znacznie wcześniej, kiedy w gdowskim przedszkolu zapadła decyzja o utworzeniu oddziału integracyjnego, do którego uczęszczają dzieci niepełnosprawne. Właśnie wtedy placówka nawiązała ściślejszą współpracę z Warsztatami Terapii Zajęciowej w Podolanach.

Konkurs pn. ?Otwarta szkoła 2015? realizowany był w dwóch etapach. Po zarejestrowaniu zgłoszeń z całej Polski wyłoniono dziesięć z nich, które następnie zostały poddane ocenie w trakcie wizyt studyjnych (na zdjęciach). Wiele wspólnych działań: warsztaty metodyczne, spotkania, wspólne imprezy itd. służyły obu placówkom do podniesienia jakości własnej pracy oraz do pokazania społeczeństwu, że niepełnosprawność to tylko wyższe schody do pokonania drogi do sukcesu. Działania i dobre praktyki realizowane w ramach projektu, które należą już do codziennych zadań zostały opisane i opublikowane, aby służyć za przykład budowania społeczeństwa obywatelskiego. Nagroda pieniężna w wysokości 15 000zł. posłuży teraz do realizacji kolejnych, wspólnych działań Samorządowego w Gdowie i Fundacji Osób Niepełnosprawnych w Podolanach.

Wręczenie grantów w konkursie ?Otwarta szkoła 2015? odbyło się w gmachu Ministerstwa Edukacji Narodowej z udziałem m.in. dyrektora PS w Gdowie Haliny Stanisz, koordynatora i pomysłodawcy projektu Krystyny Kaperek oraz przedstawiciela WTZ w Podolanach Marii Marosz.

Gratulujemy!

Źródło: Gmina Gdów

 

Gazeta Wielicka

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Bądź na bieżąco!

Obserwuj nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco!