Gazeta Wielicka- wiadomości z powiatu wielickiego

NUD rozpoczął kolejny rok

Niepołomicki Uniwersytet Dziecięcy rozpoczął kolejny rok. Uroczysta inauguracja odbyła się w Małopolskim Centrum Dźwięku i Słowa w Niepołomicach.

Przy pełnej sali ponad 220 studentów odbyła się czwartkowa inauguracja NUD. Wszyscy otrzymali imienne indeksy, w których od tej pory zbierać będą wpisy oraz złożyli uroczyste ślubowanie w obecności Przewodniczącego Rady Programowej Niepołomickiego Uniwersytetu Dziecięcego pana Wiesława Bobowskiego i burmistrza Romana Ptaka.

Spotkania NUD zawsze odbywają się podobnej formule. Najpierw wykład wygłasza młodszy wykładowca, w czwartek w tej roli Mateusz Różeński, absolwent naszego uniwersytetu, który opowiedział nam o ?Rekordach zwierząt”, następnie starszy wykładowca dr Mateusz Wojtaszek z Uniwersytetu Jagiellońskiego opowiedział nam o “Fizyce w wesołym miasteczku, czyli o sile bezwładności”. To niezwykłe że o nauce można opowiadać w taki sposób, że niemal każdy otwiera szeroko oczy ze zdumienia. Mateusz Wojtaszek przedstawił niepołomickim takie eksperymenty, które wywarły na nich ogromne wrażenie i z pewnością na długo pozostaną w ich pamięci.

(Źródło: Gmina Niepołomice)

MCDiS

Małopolskie Centrum Dźwięku i Słowa w Niepołomicach jest kompleksowym obiektem kulturalnym, edukacyjnym, rozrywkowym oraz szkoleniowym. Projekt MCDiS został powołany do życia na wniosek miasta i gminy Niepołomice, a samo centrum w szybkim czasie stało się jednym z najciekawszych miejsc turystycznych okolic Krakowa i całego województwa małopolskiego.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Bądź na bieżąco!

Obserwuj nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco!