Gazeta Wielicka- wiadomości z powiatu wielickiego

Zimowisko w Kluszkowcach

Klub Podróżnika Turbacz zorganizował podczas ferii zimowisko dla uczniów Gimnazjum Społecznego im. Lady Sue Ryder w Woli Batorskiej.

Wyprawa odbyła się w dniach 25 ? 30 stycznia 2016 roku, a udział w niej wzięło 23 uczniów oraz trzech opiekunów ? nauczycieli prowadzących zajęcia dla młodych podróżników.

Główną atrakcją zimowiska były zajęcia narciarskie na stokach wulkanicznej góry Wdżar w miejscowości Kluszkowce. Codziennie odbywała się nauka jazdy na nartach pod okiem doświadczonych instruktorów. Uczestnicy o nieco lepszych umiejętnościach rozwijali swoje narciarskie talenty na trzech stokach o różnym stopniu trudności. Wieczorami natomiast miały miejsce ciekawe zajęcia integracyjne na kwaterze w Kluszkowcach.

Oprócz zajęć sportowych uczestnicy zimowiska mogli nauczyć się wielu interesujących rzeczy i uzyskać szeroką wiedzę, wykraczającą poza tą zawartą w szkolnych podręcznikach. Odbyło się kilka ciekawych wycieczek na teren Pienin i Gorców. Pięknie prezentował się Wąwóz Homole w zimowej szacie. Najdłuższą trasą była wyprawa grzbietem Pienin z Czorsztyna na szczyt Trzech Koron, skąd przez Zamkową Górę zeszliśmy do miejscowości Krościenko. Przejrzyste powietrze pozwoliło podziwiać wspaniałe górskie panoramy Tatr, Gorców, Pienin i Beskidu Sądeckiego.

Ostatnimi atrakcjami były: zwiedzanie zamku w Niedzicy, muzeum starych wozów, bryczek i karet oraz wizyta na tamie w Niedzicy.

Z zimowiska pozostało mnóstwo pozytywnych i wesołych wspomnień, a atrakcje dokumentują liczne zdjęcia i filmy oraz kronika zebrana przez opiekuna, Pawła Góralczyka.

Paweł Góralczyk
nauczyciel matematyki, opiekun Klubu Podróżnika TURBACZ

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Bądź na bieżąco!

Obserwuj nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco!