Gazeta Wielicka - Najnowsze wiadomości z Wieliczki, Niepołomic, Gdowa, Kłaja i Biskupic

“Super Dyrektor” Szkoły Podstawowej w Sygneczowie

Tradycyjne już ?Regaty zakończenia sezonu szkolnej sekcji żeglarskiej o Puchar Dyrektora SP Sygneczów? zabrzmiały w tym roku mocnym akcentem. I nie chodzi tu ani o systematyczny rozwój tej imprezy, ani o pierwsze triumfy najmłodszych stażem i wiekiem żeglarzy, którzy rozpoczęli szkolenie w kwietniu, ani nawet o wprowadzenie kategorii załogowej dla szkolnych weteranów ?białego sportu?, ścigających się na większych żaglówkach. W tym roku bowiem walka toczyła się o ? Puchary Super Dyrektora SP Sygneczów!

Działalność i sukcesy placówki kierowanej przez dyrektora Piotra Stryszowskiego zostały docenione przez jurorów i kapitułę ogólnopolskiego konkursu ?Super Dyrektor Szkoły? i zaowocowały powołaniem do grona laureatów konkursu, jako jednego z  dziesięciu najlepszych dyrektorów kraju. Jedenastą placówką była polska szkoła przy Ambasadzie RP w Paryżu. Szkoła Podstawowa w Sygneczowie jest najmniejszą z nominowanych szkół, a wszystkie nominacje są równorzędne.

Celem konkursu organizowanego przez wydawnictwo Wolters Kluwer, wydawcę  miesięcznika ?Dyrektor Szkoły?, pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty było wyłonienie i ukazanie szerszemu środowisku edukacyjnemu dyrektorów liderów, którzy szukając nowych pomysłów i stosując pionierskie metody łączą w swych działaniach profesjonalizm skutecznych menedżerów, wychowawców i nauczycieli.

Super Dyrektorzy to osoby, które budują szkołę jako uczącą się społeczność posiadającą wspólnie wypracowaną wizję i standardy pracy oraz tworzącą przyjazną atmosferę sprzyjającą edukacji. Placówkę otwartą na środowisko, dbającą o relacje z rodzicami oraz bliższym i dalszym otoczeniem.

Wymyte i zakonserwowane żaglówki czekają wiosny w hangarach, a w szkole już trwa nabór do sekcji łyżwiarskiej i narciarskiej. I tu też nowość – od tego sezonu ruszają zajęcia z narciarstwa biegowego: stacjonarne dla wszystkich w ramach lekcji wf oraz wyjazdowe dla najwytrwalszych uczniów i rodziców.
Jak to wszystko możliwe? Bardzo prosto.

(Źródło: Gmina Wieliczka)

Dodaj komentarz