Gazeta Wielicka - Najnowsze wiadomości z Wieliczki, Niepołomic, Gdowa, Kłaja i Biskupic

Czy plisy okienne to dobry wybór?

W domowych wnętrach wspaniale sprawdzają się plisy okienne, które cieszą się sporą popularnością ze względu na swoje unikalne kształty. Jeśli szukamy jakiejś niesztampowej oprawy okiennej, to plisy będą świetnym wyborem. Dostępność modeli robi spore wrażenie, można dopasować je do każdej stylistyki i cieszyć się funkcjonalną dekoracją.

Poznaj zalety plis okiennych

Plisy okienne są bardzo mile widziane w niemalże każdym wnętrzu, niezależnie od tego, w jakim stylu zostało ono urządzone. Do ich produkcji sięga się po wielorakie tkaniny, ale w przypadku każdego modelu cechą charakterystyczną jest specyficzny kształt – tkanina przebiera formę harmonijki, co z pewnością wygląda bardzo ciekawie. Do wyboru mamy plisy wykonane z bardzo delikatnego i subtelnego materiału, jak również takie w pełni przyciemniające wnętrze. Te cienkie i w jasnych kolorach pozwalają uzyskać efekt rozproszonego światła, co wspaniale sprawdza się w kuchni czy salonie. Z kolei plisy z grubszych materiałów zabezpieczą przed promieniowaniem słonecznym i spojrzeniami z zewnątrz. Warto po nie sięgnąć przede wszystkim w przypadku okien znajdujących się od strony południowej i zachodniej. Mam do dyspozycji plisy z tkanin blackout, które całkowicie blokują jakiekolwiek wazki światła, przez co po ich spuszczeniu zapanuje w pomieszczeniu całkowita ciemność. Takie rozwiązanie będzie strzałem w dziesiątkę w sypialni czy pokoju dziecięcym.

Ogromną zaletą rolet plisowanych jest możliwość swobodnego sterowania materiałem. Można go podciągać zarówno od góry, jak i od dołu. Od nas zależeć będzie to, jak mocno i od której strony przysłonimy okno. Jeśli chcemy cieszyć się promieniami słońca w domu i jednocześnie zasłonić przed spojrzeniami osób trzecich, wystarczy pozostawić odsłoniętą wyłącznie górną cześć szyby. Ta wielofunkcyjną osłona okienna umożliwia zachowanie prywatności o każdej porze dnia i nocy. Można zapełnić sobie optymalne warunki do odpoczynku. Utrzymanie plis w czystości nie sprawia żadnych problemów, wystarczy do ich preria wilgotna szmatka i godowe. Plisy sprawdzają się nawet w przypadku okien o nietypowych kształtach.

Artykuł powstał we współpracy z https://rolmajster.pl

Dodaj komentarz