Gazeta Wielicka - Najnowsze wiadomości z Wieliczki, Niepołomic, Gdowa, Kłaja i Biskupic

26 latek z Krakowa wystąpił w programie Anny Dymnej. Ten reportaż wyciska łzy!

Wywiad Anny Dymnej z Kamilem z Krakowa

Kamil Stawiarz z Krakowa ma 26 lat przeszedł wiele w życiu i wycierpiał. Postanowił opowiedzieć historie w programie “Spotkajmy się” w TVP2 i udzielić wywiadu Pani Annie Dymnej.

W reportażu Kamil opowiedział o swoim życiu przed narodzinami, kiedy jego mama zmagała się z guzem przysadki mózgowej. To spowodowało konieczność wcześniejszego wyjęcia chłopca z brzucha matki, a ta musiała przejść operację. Dzięki szybkiej interwencji i operacji matka Kamila odzyskała wzrok. Kamil przyszedł na świat jako wcześniak z powodu tych problemów zdrowotnych. Jego nieukształtowane płuca sprawiły, że przez 11 miesięcy walczył o życie przy pomocy respiratora.

Historia Kamila z Krakowa

Po usunięciu guza przysadki, matkę wypisano do domu, gdzie wraz z mężem modlili się o życie Kamila. Lekarze wielokrotnie ratowali chłopca, co zostało udokumentowane w reportażu “Spotkajmy się”, emitowanym 27 października o godzinie 6:25. Kamil opowiadał, że lekarze nie dawali mu szans na przetrwanie, ani na późniejsze funkcjonowanie. Rodzice musieli przejść specjalistyczny kurs medyczny i kurs pierwszej pomocy, aby móc zabrać Kamila do domu po przejściu całego cyklu leczenia.

Dzięki zaangażowaniu lekarzy z Krakowskiego Szpitala Prokocimia oraz determinacji rodziców, Kamil przetrwał. Po 11 miesiącach w szpitalu i zakończeniu kursu pierwszej pomocy, mógł spędzić czas z rodzicami do drugiego roku życia w domu.

Wywiad Anny Dymnej z Kamilem Stawiarzem z Krakowa

Kamil podkreśla, że wiele osób rodzi się z tą rzadką przypadłością. W programie opowiedział także o swojej drodze edukacyjnej, uczęszczając do szkoły podstawowej, gimnazjum integracyjnego, a następnie ukończył szkołę zawodową jako elektromechanik oraz liceum zaoczne. Wszystko to zawdzięczał swojej determinacji i wsparciu rodziców.

Jednak życie Kamila naznaczone było także traumatycznymi operacjami rekonstrukcji ucha, które były nieudane. Po serii operacji w Krakowskim Szpitalu Rydgiera, doświadczył zakażenia i obecnie boryka się z lękami, depresją oraz koniecznością stosowania leków. To uniemożliwia mu uzyskanie prawa jazdy z powodu stanu zdrowia.

Od 2019 roku Kamil poszukuje lekarza, który podjąłby się naprawy jego ucha. Mimo niewielu sukcesów w staraniach o operację, wierzy w pozytywne rozwiązanie. Znalazł lekarza w 2022 roku, ale cierpliwie czeka na termin operacji.

Kamil jest wdzięczny za możliwość udziału w programie “Spotkajmy się” z udziałem Pani Anny Dymnej. Wywiad z nią był dla niego spełnieniem marzeń. Zachęca innych do walki o siebie, co wyraził również podczas programu. Jego historia zainspirowała wiele osób do nieustannej walki o swoje cele.

Kamil zachęca do obejrzenia całego wywiadu, w którym szczegółowo opowiada o swoim życiu i wyzwaniach, podając link do materiału. Jego przesłanie jest jasne: warto walczyć o siebie, niezależnie od trudności napotkanych na drodze.

Wywiad można oglądnąć pod tym linkiem.

 

Dodaj komentarz