Gazeta Wielicka - Najnowsze wiadomości z Wieliczki, Niepołomic, Gdowa, Kłaja i Biskupic

Wyprawka szkolna od rządu. Sprawdź, czy kupisz ją za 300 zł

Od 1 lipca rodzice będą mogli starać się o 300 złotych na wyprawkę szkolną dla swojego dziecka z rządowego programu ?Dobry Start?. Wielu z nich zastanawia się, czy to wystarczy, aby zapewnić dziecku niezbędne rzeczy przydatne w szkole. Serwis Ceneo.pl sprawdził, ile trzeba wydać na wyprawkę w sklepach internetowych.

Z wyliczeń urzędników wynika, że program ?Dobry Start? może objąć ponad 4,6 mln dzieci w wieku szkolnym. Formalności związane z dofinansowaniem, podobnie jak zakupy, możemy zrealizować za pomocą internetu. Serwis Ceneo.pl, który w swojej bazie ma blisko 120 tysięcy różnego rodzajów artykułów szkolnych opracował listę niezbędnych rzeczy dla ucznia szkoły podstawowej. W oparciu o nią sprawdził w kilkuset sklepach internetowych, ile trzeba za nie zapłacić. Ceny niektórych produktów zdecydowanie zaskakują.

Co kupimy za 300 złotych w sklepach internetowych?

Listę zakupów serwis Ceneo.pl zaczął od plecaka. W serwisie można znaleźć modele już od 14,95 złotych. W plecaku znajdą się też takie rzeczy jak piórnik z wyposażeniem, którego ceny zaczynają się od 9,99 zł. Większym wydatkiem z pewnością będzie strój do ćwiczeń, składający się z koszulki, spodenek i butów oraz zeszyty. W zestawieniu przyjęto, że uczeń szkoły podstawowej potrzebuje 12 zeszytów 64-kartkowych. Koszt najtańszego to 3,79 zł za sztukę. W wyprawce wycenionej przez serwis znajdują się również mniejsze przedmioty takie jak na przykład nożyczki, których ceny zaczynają się od 1,29 zł. Z naszej analizy wynika, że w sklepach internetowych wyprawkę szkolną dla ucznia szkoły podstawowej skompletujemy już za 154,88 zł. Pozostałą część kwoty możemy wydać na zakup podręczników, które również znajdziemy w serwisie Ceneo.pl. Oczywiście do podanych cen trzeba doliczyć koszty wysyłki. Warto jednak zwrócić uwagę, że część sklepów przy większych zakupach gwarantuje klientom bezpłatną dostawę do domu. To oznacza, że zamówione produkty możemy otrzymać nawet w ciągu 24 godzin. ? wyjaśnia Katarzyna Stehlik, Sales Department Director w Ceneo.pl.

Sprawdzaj ceny artykułów szkolnych z aplikacją

Szkolne zakupy to również wyścig na promocje pomiędzy sklepami.  Jeśli decydujesz się na zakupy w sklepie stacjonarnym, twój budżet przed zrujnowaniem może uratować darmowa aplikacja Ceneo.pl ze skanerem kodów kreskowych. Wystarczy zeskanować kod dowolnego produktu i sprawdzić, w którym sklepie internetowym możemy go kupić najtaniej. Dzięki naszemu skanerowi nie tylko sprawdzimy, czy w sklepie internetowym dany produkt będzie tańszy, ale też poznamy opinie użytkowników na jego temat. To sprawia, że zakupy mogą być jeszcze tańsze  i co ważne, wygodniejsze. ? podkreśla Tomasz Jankowski PR Manager Ceneo.pl.

Ceneo.pl to jeden z największych serwisów e-commerce w Polsce, skupiający ponad 18 000 sklepów internetowych. Codziennie ułatwia milionom użytkowników znalezienie produktów  i atrakcyjnych ofert sklepowych. Dzięki mobilnej aplikacji Ceneo.pl klienci mogą nie tylko zrobić zakupy czy poznać opinie, ale również porównać ceny za pomocą skanera kodów kreskowych. Serwis umożliwia też robienie zakupów w różnych sklepach za pomocą jednego zamówienia.  Z kolei sklepom oferuje możliwość zwiększenia sprzedaży oraz promocję swojej marki.

Dodatkowych informacji udziela:

Tomasz Jankowski
PR Manager
e-mail: rzecznik@ceneo.pl
tel.mob. +48 513 133 968
www.info.ceneo.pl
facebook.com/CeneoPL
instagram: ceneopl

Dodaj komentarz