Gazeta Wielicka - Najnowsze wiadomości z Wieliczki, Niepołomic, Gdowa, Kłaja i Biskupic

Leżąca na poboczu drogi z połamanymi łapkami, teraz powoli wraca do zdrowia

Czy wiesz, że możesz pomóc ratować życie zwierząt bez konieczności wychodzenia z domu?

Tak, to możliwe dzięki prostemu gestowi – przekazaniu 1,5% podatku na rzecz podopiecznych Fundacji Człowiek dla Zwierząt. To niezwykle ważna forma wsparcia dla organizacji takich jak przytulisko w Łętkowicach, które codziennie walczy o dobro zwierząt i ich prawo do godnego życia. Poznaj czym ta organizacja zajmuje się na co dzień oraz poznaj niektórych z jej podopiecznych.

Przekaż 1,5% podatku, by wesprzeć podopiecznych Fundacji Człowiek dla Zwierząt!

Przytulisko w Łętkowicach zajmuje się ochroną zwierząt, głównie psów, koni oraz kotów. Działa w obliczu coraz większej liczby bezdomnych zwierząt, przypadków okrucieństwa oraz braku środków na zapewnienie im właściwej opieki. Dlatego też przekazanie 1,5% podatku może sprawić ogromną różnicę.

Wioletta Litwin-Mroczka, inicjatorka Fundacji, poświęciła swoje życie sprawie zwierząt, zakładając w Łętkowicach przytulisko dla koni, psów i kotów. Ten ośrodek, prowadzony z niesamowitą pasją, zapewnia swoim podopiecznym kompleksową opiekę weterynaryjną, dostęp do rozległych pastwisk i wybiegów oraz – co najważniejsze – codzienną dawkę miłości i troski ze strony opiekunów.

Historia Diunki

W ostatnim czasie pod opiekę Fundacji trafiła Diunka – psia dziecina z połamanymi tylnymi łapami. Fundacja postanowiła walczyć o jej życie i zrobić wszystko co w ich mocy, aby postawić ją na cztery łapy. Diunka przeszła już pierwszą bardzo trudną operację. Diunkę czeka jeszcze jedna operacja. Jej losy oraz losy pozostałych podopiecznych można na bieżąco śledzić na Facebook’u.

Diunka – szczeniak, który trafił do Fundacji z połamanymi tylnymi łapami

Diunka jest już po operacji i powoli wraca do zdrowia:

Inne psy też wiele przeszły, a teraz czekają na nowy dom. Pomagaj – adoptuj!

W łętkowickim ośrodku przebywa obecnie ponad 200 psów. Każdy z nic jest obdarzony ogromną miłością i posiada wyjątkową historię. Jedną z form pomocy jest również adopcja. Najważniejsze, żeby była świadoma i przemyślana. Oto kilkoro naszych podopiecznych polecających się do adopcji:

Petra szuka domu

Petra. Miła, pozytywnie nastawiona do świata, młodziutka psia dama szuka domu! Dom z tych bardziej aktywnych, bo dziewczynę roznosi energia. Uwielbia kontakt i zabawę z innymi psami, reakcji na koty nie znamy. Petra ma około 3 lata, waży 13 kg, jest przygotowana do adopcji (szczepienia, chip, kastracja).

Wisienka – wrażliwa i delikatna

Wisienka. Dzielna mama 10 szczeniąt, która trafiła pod naszą ponad rok temu temu. Odchowała u nas dzieciaki, została przygotowana do adopcji (szczepienia, chip, kastracja), a teraz rozgląda się za nowym domem. To miła, cicha, spokojna suczka. Wrażliwa i delikatna. W pierwszym kontakcie z obcym człowiekiem trochę ostrożna, ale po chwili się przekonuje. Nie ma problemów w kontaktach z innymi psami, reakcji na koty nie znamy. W stresujących ją sytuacjach szuka wsparcia u człowieka przy którym czuje się bezpiecznie. Wisienka ma około 3/4 lata, wazy 10 kg.

Szaraczek ciągle czeka na nowy dom

Szaraczek. Cały czas czeka na dom! Żeby zapomnieć o bezdomności ucieka się czasami w szaloną zabawę z innymi psiakami. Aktywny, ciekawy świata, kontaktowy, serdeczny w stosunku do ludzi. Jeśli chodzi o kontakty z innymi psami to Szaraczek raczej nie dogada się w jednym domu z dominującym samcem. Reakcji na koty nie znamy. Ma około 2 lata, waży około 16 kg. Jest przygotowany do adopcji (szczepienia, chip, kastracja).

Nie możesz adoptować? Przekaż swój 1,5% podatku. To nic nie kosztuje!

Proces przekazania 1,5% podatku jest bardzo prosty i nie wymaga dużego nakładu pracy. Wystarczy wypełnić odpowiedni formularz podczas rozliczania podatku lub skorzystać z dedykowanego systemu online. To zaledwie kilka kliknięć, a Twój gest może mieć ogromne znaczenie dla zwierząt potrzebujących pomocy. Pamiętaj, że każde zwierzę zasługuje na szansę na godne życie. Twój dar może być tą szansą. Przekazując 1,5% podatku na rzecz Fundacji Człowiek dla Zwierząt, stajesz się częścią tego ważnego dzieła ratowania życia i zmieniania świata na lepsze. Dlatego nie zwlekaj – dzisiaj podziel się swoim wsparciem i daj szansę na lepsze jutro dla zwierząt.

Przekaż swój 1,5% podatku, to nic nie kosztuje!

Udostępniaj i pomagaj

Pomaganie jest ważne, dlatego udostępnij ten artykuł dalej, aby wspierać adopcję zwierząt. Prześlij go swoim znajomym, opublikuj na Facebooku lub Instagramie. Może akurat ktoś z Twoich znajomych zechce zaadoptować psa, przekazać 1,5% swojego podatku, wesprzeć finansowo fundacje lub zostać wolontariuszem. Ty także możesz być częścią tego ruchu dobroczynności, który sprawia, że świat staje się lepszy dla naszych zwierzęcych przyjaciół.

Dodaj komentarz