Gazeta Wielicka - Najnowsze wiadomości z Wieliczki, Niepołomic, Gdowa, Kłaja i Biskupic

Podpisanie aktu erekcyjnego pod budowę nowej hali sportowej

Budowa hali sportowej zrealizowana zostanie w ramach programu Ministerstwa Sportu i Turystyki. Jest to istotny krok w rozwoju sportowej infrastruktury w regionie. Na kiedy planowany jest koniec inwestycji?

30 kwietnia br. odbyła się ceremonia podpisania i wmurowania aktu erekcyjnego pod budowę hali sportowej przy Powiatowym Zespole Szkół w Gdowie.

Na wydarzenie zjechali się liczni przedstawiciele samorządu, dyrektorzy szkół oraz instytucji z obszaru całego powiatu wielickiego. Uroczystość poprowadził Starosta Powiatu Wielickiego, Adam Kociołek, wraz z dyrektorką ZS w Gdowie, Anetą Stanisz.

Nowa hala sportowa, mająca służyć uczniom oraz lokalnej społeczności w Gdowie, powstaje tuż za istniejącym budynkiem Zespołu Szkół. Obiekt zostanie wyposażony w wielofunkcyjne boisko o wymiarach 20 m x 40 m, które zostanie dodatkowo zadaszone stałą konstrukcją. Ponadto, planowane jest wyposażenie hali w mobilną strzelnicę laserową, umożliwiającą treningi na co najmniej 4 stanowiskach strzeleckich, zgodnie z wymogami Ministerstwa Obrony Narodowej.

Cały projekt będzie realizowany w ramach Programu “Olimpia” Ministerstwa Sportu i Turystyki, a Powiat Wielicki otrzymał odpowiednią dotację na ten cel. Dzięki temu, planowana inwestycja ma być zakończona jeszcze w tym roku.

Źródło: https://www.powiatwielicki.pl/

Dodaj komentarz