Gazeta Wielicka - Najnowsze wiadomości z Wieliczki, Niepołomic, Gdowa, Kłaja i Biskupic

Jaką wiatę garażową z drewna kupić?

Gdzie zaparkować auto przed domem? Wiele osób decyduje się na wiatę garażową z drewna, która jest o wiele tańszym zamiennikiem tradycyjnego garażu murowanego.

Rodzaj surowca ma znaczenie

Idealnym rozwiązaniem oprócz tradycyjnego garażu jest postawienie wiaty garażowej z drewna. Konstrukcja jest o wiele tańsza, a zarazem atrakcyjna pod względem wizualnym. Umiejętnie zaprojektowana i wykonana będzie stanowić piękną ozdobę posesji.

Wśród dostępnych na rynku wiat garażowych, wyróżnić można wolnostojące, które nie są połączone z domem lub innym obiektem, a także wiaty przejazdowe, których zadaszenie jest montowane nad fragmentem podjazdu. Rozwiązanie to jest traktowane jako uzupełnienie garażu. Istnieje także trzecie rozwiązanie, między innymi wiata na samochód przyścienna, która sprawdzi się na małych działkach.

W Polsce od lat króluje żelbeton i stal, jako surowce, z których powstają wiaty garażowe. Prawdziwym hitem jest drewno, które uznawane jest za naturalny, a zarazem bardzo wytrzymały surowiec. Wymaga on jednak odpowiedniej impregnacji, która uchroni materiał przed wilgocią i pleśnią. Do wykonania drewnianych wiat wykorzystuje się najczęściej lite drewno sosnowe lub świerkowe. Chcesz wybudować zadaszenie, pod którym będziesz mógł

Zalety wiat garażowych

Na rynku znaleźć można wiaty zamknięte, otwarte i częściowo otwarte. Najczęściej zamknięta ma trzy ściany wykonane z desek. Jest to bardzo praktyczne, a zarazem funkcjonalne rozwiązanie, ponieważ auto stoi we wnętrzu wiaty i jest chronione przez deszczem czy śniegiem. Wiaty wolnostojące otwarte i częściowo otwarte można postawić w dowolnie wybranym miejscu. Jest to idealne rozwiązanie dla osób, które nie dysponują miejscem, by zamontować wiatę przyścienną.

Główną zaletą wiat jest oszczędność, która wynika z mniejszej powierzchni użytkowej. Ponadto tego typu konstrukcje nie wymagają pozwoleń na budowę, a jedynie zgłoszenia do lokalnego wydziału architektury lub budownictwa. Jeśli wybór padnie na wiatę drewnianą może ona skomponować się ze stylem domu, a w cieplejszych miesiącach stanowić dodatkową przestrzeń wypoczynkową, np. na grilla podczas deszczowego dnia. Chcesz zyskać dodatkową przestrzeń na przechowywanie auta? Postaw na drewnianą wiatę garażową. Kredyt gotówkowy umożliwi Ci opłacenie tej inwestycji.

Dodaj komentarz