Gazeta Wielicka - Najnowsze wiadomości z Wieliczki, Niepołomic, Gdowa, Kłaja i Biskupic

Logo – marketing i informacja

Logo dla firmy jest jednym z najpopularniejszych graficznych znaków towarowych, które spełnia przede wszystkim zadania marketingowe i informacyjne. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo, dlaczego warto postawić na oryginalne i pomysłowe logo oraz jakie są jego największe zadania.

Po co firmie potrzebne jest logo?

Podstawowym zadaniem loga firmowego jest przede wszystkim wstępne nakierowanie potencjalnych klientów na symbolizowany podmiot. Możliwe jest to do zrealizowania jedynie poprzez przyciągnięcie uwagi oglądającego, co wbrew pozorom nie jest wcale takie proste. Jeszcze trudniejszym zadaniem jest wywołanie emocjonalnego przywiązania i pozytywnych reakcji. Między innymi dlatego też warto poszukać rzetelnej firmy np. robimylogo.pl, która specjalizuje się w projektowaniu logo i wielu innych materiałów marketingowych.

Jakie są formy konstruowania logo firmowego?

W dzisiejszych czasach można wyróżnić kilka różnych form konstruowania loga firmowego. Każde logo powinno być charakterystyczne i niepowtarzalne, dlatego też warto skupić się nie tylko na stylizacji akronimów, ale również na tworzeniu unikalnych elementów graficznych. Dla wielu firm to właśnie logo jest pierwszym etapem kreowania swojej marki. Logo wykorzystywane jest w wielu późniejszych projektach reklamowych. Mowa tutaj nie tylko o ulotkach i banerach reklamowych, ale również o wizytówkach albo stronie internetowej. Warto więc postawić na uniwersalne logo, które prezentować będzie się bardzo okazale na wszystkich nośnikach reklamy. Warto skorzystać z usługi firmy, która wykona dla nas nie tylko projekt logo, ale również projekt papieru firmowego, projekt wizytówki albo projekt ulotki.

Jakie są cechy porządnego logo?

Dobrze przemyślane logo dla firmy powinno wyróżniać się nie tylko treściwością, ale również zwięzłością i minimalizmem, który w ostatnim czasie jest bardzo modny. Warto postawić na taki znak graficzny firmy, który będzie zrozumiały dla odbiorców i który zapadać będzie w pamięci. Aby wyróżnić się wśród konkurencji warto także postawić na dość niepowtarzalne i unikalne logo. Projektanci coraz częściej poprzez logo starają się przekazać emocje, które pozytywnie wpływają na wizerunek firmy. Dobrze przemyślane logo potrafi wyrazić główną ideę firmy, dzięki czemu zdecydowanie łatwiej jest zbudować relacje z klientami.

Jak powstaje logo?

Projektowanie loga firmowego zazwyczaj rozpoczyna się od rozmowy z klientem. Dopiero po zapoznaniu się z oczekiwaniami klienta przystępuje się do szkicowania. To właśnie na tym etapie powstają pierwsze pomysły i wstępne zarysy typografii. Jeżeli któryś ze szkiców zostanie zaakceptowany, to przystępuje się do przygotowaniu wstępnych projektów. Logo projektuje się zazwyczaj w programach do grafiki wektorowej. Po przygotowaniu gotowego projektu, można przystąpić do opracowania karty znaku i księgi znaku. Dokumenty te doskonale pokazują, jak prezentuje się logo w różnych zastosowaniach. Jeżeli projekt obejmuje cała identyfikację wizualną firmy, to należy przygotować także spójną papeterię firmową. Przydać może się projekt papieru firmowego, wizytówki, pieczątki koperty, itp.

Dodaj komentarz