Gazeta Wielicka - Najnowsze wiadomości z Wieliczki, Niepołomic, Gdowa, Kłaja i Biskupic

Nakręcono współczesną adaptację legendy o smoku wawelskim. Akcja rozgrywa się w Krakowie i okolicach Wieliczki

fot. Film Smok Wawelski

Propozycja dla miłośników krakowskich legend! “Produkcja Troja”, czyli studencka grupa filmowa założona została przez braci z Wieliczki. Obecnie skupia ona studentów krakowskich uczelni z kierunków aktorskich lub filmowych. To właśnie za ich sprawą powstała współczesna adaptacja legendy o smoku spod Wawelu.

Skąd nazwa młodej ekipy filmowej? Produkcja powstała, dzięki braciom trojaczkom, którzy zainicjowali aktorskie środowisko i doprowadzili do powstania już kilku filmów. W produkcji udział brali studenci z wydziału aktorskiego Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego oraz ze szkoły aktorskiej SPOT. Grupa filmowa “Produkcja Troja” zrealizowała już z sukcesem filmy o innych znanych doskonale postaciach, tj. “Baba Jaga”, “Skarbnik” czy “Mamuna”.

Jakie wątki można znaleźć w filmie?

Kraków zalewa fala tajemniczych zniknięć. Budzi to niepokój wszystkich mieszkańców. W tym samym czasie grupa przyjaciół postanawia spotkać się w ramach utworzonego klubu planszówek na nocna sesję gry w… Smoki. Gdy dochodzi do pierwszej przegranej rozgrywki nagle jeden z uczestników w niewyjaśnionych okolicznościach znika. Po zaginionej osobie pozostaje jedynie jeden tajemniczy ślad. Do złudzenia przypomina on ślady pazurów. Znajomi pełni determinacji postanawiają odnaleźć zaginionego przyjaciela i tym samym odkryć prawdę kryjącą się za legendą o smoku wawelskim.

Film stworzony przez grupę studentów ukazuje stolicę małopolski z mrocznej i szczególnie tajemniczej perspektywy. Przesiąknięta czerwienią sceneria nadaje całości niepowtarzalny i intrygujący charakter. W produkcji pojawiają się momenty komediowe, które z wyczuciem łagodzą napiętą atmosferą. Z powodzeniem przeplatają się one z elementami kina grozy, które potrafią wprawić oglądającego w lawinę dreszczy. W ten sposób powstała plątanina humoru, tajemnicy i napięcia.

Studencka grupa filmowa Produkcja Troja działa już od 2012 roku. Aktualnie ekipa przyciąga do siebie utalentowanych studentów z różnych zakątków naszego kraju, którzy nie tylko stanowią istotny element w procesie produkcji filmowej, ale również są aktywnie zaangażowani w proces tworzenia grafik, scenariuszy oraz komponowania muzyki.

Film można obejrzeć na popularnej platformie YouTube.

Dodaj komentarz