Gazeta Wielicka - Najnowsze wiadomości z Wieliczki, Niepołomic, Gdowa, Kłaja i Biskupic

Akademia Liderów 60+

Pod takim hasłem w Domu Kultury w Woli Zabierzowskiej, odbyły się dwudniowe warsztaty dla aktywnych seniorów, oraz członkiń Kół Gospodyń Wiejskich z naszej gminy.

Warsztaty poprowadzili państwo Agnieszka i Rafał Dadak, trenerzy Fundacji Alternatywnych Inicjatyw Edukacyjnych.

Zapoznali uczestników z Rządowym Programem na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020. Podczas warsztatów omówione zostały wybrane aspekty realizacji projektów dofinansowanych ze źródeł zewnętrznych, możliwości pozyskiwania grantów lokalnych (na poziomie powiatu i gminy).

Bardzo szczegółowo zostało omówione tworzenie projektów, ich cykl, logikę planowania, a także formy i sposoby angażowania się we współkształtowanie rzeczywistości lokalnej w postaci rad seniorów i różnego rodzaju instytucji działających i tworzących się w środowisku wiejskim. Uczestnicy spotkania mogli w praktyczny sposób, pod nadzorem specjalistów napisać plan i poznać tajniki i pomysły tworzenia projektów.

Patronat nad spotkaniem, objął Portal Moje KGW stworzony z myślą o polskiej wsi.

Bardzo serdecznie dziękujemy trenerom za wszelkie informacje, oraz pani Małgorzacie Gajdzie, dyrektor Centrum Kultury w Niepołomicach za użyczenie sali.

Sylwia Ostrowska

Dodaj komentarz