Gazeta Wielicka - Najnowsze wiadomości z Wieliczki, Niepołomic, Gdowa, Kłaja i Biskupic

Otwarcie nowej strefy aktywności na Niepołomickich Błoniach

Niepołomickie Błonia to miejsce, które od samego początku przyciąga tłumy. Malownicze tereny na wschód od Krakowa od dawna kuszą świeżym powietrzem i okazałą zielenią między innymi, dzięki bliskości Puszczy Niepołomickiej. Błonia stały się prawdziwym centrum rekreacji, które już niebawem rozszerzy się o kolejną strefę. 

Błonia otwarte w Niepołomicach w czerwcu w 2022 roku stały się miejscem spotkań właścicieli czworonożnych przyjaciół. Wybieg dla psów odpowiednio ogrodzony i zabezpieczony rozpieszcza wszystkie odwiedzające zwierzęta specjalnie zaprojektowanymi wzniesieniami i górkami, z których psy mogą zbiegać i z radością wykonywać komendy aportowania. Park został dostosowany również do oczekiwań tych najmłodszych. To właśnie z myślą o nich w sąsiedztwie Młodzieżowego Obserwatorium Astronomicznego powstała wizualizacja układu słonecznego oraz ogród doświadczeń, czyli naukowy plac zabaw. Miłośnicy spacerów znajdą tam wiele drewnianych kładek i ścieżek prowadzących wokół zasadzonych kwiatów i bylin.

Miasto poinformowało, że w piątek, 30 kwietnia o godzinie 14:00, odbędzie się uroczyste otwarcie najnowszego punktu spotkań dla pasjonatów sportów ekstremalnych – pumptracku na Niepołomickich Błoniach. To wydarzenie, na które tak długo czekali wszyscy miłośnicy jazdy na rowerze, rolkach, deskorolkach oraz hulajnogach. Niepołomickie Błonia staną się niekwestionowanym centrum aktywności i rekreacji dla mieszkańców i turystów!

Pumptrack to miejsce, które nie tylko zapewni rozrywkę, ale także doskonałą możliwość doskonalenia swoich umiejętności w jeździe. Jego dynamiczny i kręty tor stwarza idealne warunki do poprawy techniki i zwiększenia adrenaliny podczas każdej przejażdżki. Niezależnie od poziomu zaawansowania, każdy znajdzie tu coś dla siebie – od początkujących, pragnących nauczyć się podstawowych manewrów, po zaawansowanych, którzy chcą doskonalić swoje umiejętności.

Dbając o bezpieczeństwo wszystkich użytkowników, zalecane jest przestrzeganie zasad i wytycznych ustalonych przez organizatorów. Na stronie miasta Niepołomic znajduje się obowiązujący regulamin użytkowania obiektu.

Ku uciesze wszystkich mieszkańców to nie koniec niespodzianek. Oprócz pumptracku, na Niepołomickich Błoniach prężnie trwają prace nad kolejnym obiektem – skateparkiem! To kolejny krok w kierunku stworzenia kompleksu rekreacyjnego na najwyższym poziomie. Skatepark również będzie dostępny dla wszystkich chętnych, pragnących spędzić czas aktywnie i przyjemnie.

Fot. https://www.niepolomice.eu/

Dodaj komentarz