Gazeta Wielicka - Najnowsze wiadomości z Wieliczki, Niepołomic, Gdowa, Kłaja i Biskupic

Kajtostany jak bociany, czyli rowerowy urlop macierzyński w drodze

24 listopada 2015 roku na kolejnym pokazie z cyklu ?Podróże małe i duże? będziemy gościć rodzinę, która spędziła kilka miesięcy w drodze – na rowerze.

Kajtostany, w składzie mama Fasola, tata Zbych, Kajtek (ur. 2011 r.) i Ruta (ur. 2014 r.), jak bociany postanowiły przezimować w cieple i jak każdy człowiek, wykorzystać porządnie roczny urlop macierzyński. Gdy majowa Ruta nieco podrosła, spakowali sakwy, rowery upchali do pudeł, pożegnali się z jesienną Polską i wyruszyli w drogę, na południe. Przez ponad 7 miesięcy turlali się na rowerach po Maroku, Portugalii, Hiszpanii, Francji i Niemczech, by w końcu wrócić do Polski. ?Bo w jeździe z dziećmi na rowerze nie ma nic nadzwyczajnego i jak człowiek lubi jeździć na rowerze, to posiadanie dzieci wcale nie powinno mu w tym przeszkadzać. Wystarczy wziąć trochę mniej swoich rzeczy, doładować ciuchami dziecięcymi, wybrać mniej uczęszczane drogi, kompletnie zmienić dotychczasowy plan działania i w drogę!? – przekonują. Na pokazie dowiemy się, jak przyjemnie można pokazać dziecku kawałek świata i przy tym nie zbankrutować, co wziąć w drogę z dziećmi i na co zwracać szczególną uwagę.

Nasi goście to:

Tata Zbych – Geograf, z czego bardzo się cieszy. Lubi mapy i Ziemię. Kiedyś myślał, że fajnie jest podróżować, teraz wie, że lepiej turlać się niespiesznie.

Mama Ola ?Fasola? – Geograf. Wsiąknięta w literaturę. Cieszy się, bo cieszyć się lubi. Woli przestrzeń niż ludzi, dlatego bliżej jej do Azji Centralnej niż Azji Pd-Wsch.

Kajtek – Wypadkowa dwóch powyżej. Inaczej zwany Cieszyryjem.

Ruta – Nie wiadomo jeszcze, co z niej za ziółko.

Razem: Kajtostany. Rodzinnie turlają się to tu, to tam, dla samego faktu turlania się razem.

Zapraszamy na ich stronę: www.kajtostany.pl.

Spotkanie odbędzie się 24 listopada 2015 roku (wtorek) o godz. 19.00 w kinie Małopolskiego Centrum Dźwięku i Słowa (ul. Zamkowa 4, Niepołomice).

kajtostany-listopad-plakatykajtostany-listopad-plakaty
Wstęp wolny! W trakcie pokazu konkurs z nagrodami!
Więcej informacji: www.mcdis.pl

Kamila Gruszka
organizatorka pokazów “Podróże małe i duże” w MCDiS

Dodaj komentarz