Gazeta Wielicka - Najnowsze wiadomości z Wieliczki, Niepołomic, Gdowa, Kłaja i Biskupic

Lekarka zmarła podczas dyżuru w Niepołomicach

Prokuratura bada sprawę śmierci 28-letniej lekarki, która zmarła podczas dyżuru w przychodni całodobowej w Niepołomicach. Przed nocną zmianą kobieta przepracowała 8 godzin w jednej z krakowskich klinik.

Prokuratura Rejonowa w Wieliczce wydała postanowienie o wszczęciu śledztwa w sprawie nieumyślnego spowodowania  śmierci 28 letniej kobiety, tj. o przestępstwo z art. 155 kk.

W dniu 24 sierpnia 2017 roku Prokuratura Rejonowa w Wieliczce została powiadomiona o nagłym zgonie lekarki, pełniącej nocny dyżur w całodobowej przychodni lekarskiej w Niepołomicach. Jak ustalono kobieta 23 sierpnia 2017 roku pełniła dyżur nocny w Niepołomicach od godz. 18.00, który miał trwać do godz. 8.00 dnia następnego. Dzień wcześniej w godz. od 8.00 do 16.00 pracowała w jednej z klinik w Krakowie.

W trakcie dyżuru lekarka miała poczuć się źle i upadła. Pomimo podjętych działań reanimacyjnych nie zdołano przywrócić pacjentce akcji serca. Przeprowadzono oględziny miejsca zdarzenia, zabezpieczono ślady i dowody a ciało zmarłej przekazano do ZMS CM UJ w Krakowie, celem przeprowadzenia sekcji zwłok. Dotychczas nie ustalono przyczyny śmierci zmarłej.

Dodaj komentarz