Gazeta Wielicka - Najnowsze wiadomości z Wieliczki, Niepołomic, Gdowa, Kłaja i Biskupic

Talenty drzemią w każdym z nas

Siedem inicjatyw lokalnych zgłoszonych przez mieszkańców było realizowanych w ostatnich miesiącach w Czyżowie, Cichawie, Gdowie i Niegowici. Niezwykłe efekty działań podziwiali wczoraj sami uczestnicy projektu oraz goście.

Wczoraj w Centrum Kultury w Gdowie uroczyście podsumowano projekt pn. ?Budujemy lepszą współpracę i nowe inicjatywy?. Oznacza to, że dobiegła końca realizacja 7 inicjatyw lokalnych zgłoszonych wcześniej przez mieszkańców. Podczas spotkania omówione zostały zadania realizowane w ostatnich miesiącach w Czyżowie, Cichawie, Gdowie i Niegowici, a także otwarto wystawę prac wykonanych samodzielnie przez mieszkańców.

Przypomnijmy. W pierwszym półroczu br. komisja, w skład której weszli m.in. mieszkańcy, przedstawiciele organizacji pozarządowych i grup nieformalnych wybrała 7 spośród 14 inicjatyw lokalnych zgłoszonych wcześniej przez mieszkańców. Najwięcej punktów podczas oceny otrzymały następujące pomysły i to one były realizowane w ostatnich miesiącach:

– ?Sprawdźmy się! Zawody na profesjonalnej ściance wspinaczkowej? ? Cichawa

– ?Cykl warsztatów manualnych TALENT W RĘKACH? ? Cichawa

– ?Vademecum dla każdego ? cykl warsztatów kulinarnych, plastycznych i florystycznych?- Czyżów

– ?Elegancja na parkiecie ? kurs tańca towarzyskiego? ? Czyżów

– ?Świat widziany obiektywem ? zajęcia fotograficzne? ? Czyżów

– ?Wieczór na leżakach ? letnie kino plenerowe w Gdowie? – Gdów

– ?Mój portret ? warsztaty fotografii plenerowej? – Niegowić

Zadanie pn. ,,Budujemy lepszą współpracę i nowe inicjatywy?, do którego Centrum Kultury w Gdowie przystąpiło we współpracy z Narodowym Centrum Kultury, polegało na zainicjowaniu działań służących wzmocnieniu zaangażowania w rozwijanie potencjału i kapitału kulturowego społeczności lokalnej w gminie Gdów.

Projekt ,,Budujemy lepszą współpracę i nowe inicjatywy? współfinansowany jest ze środków pozyskanych z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

(Źródło: Gmina Gdów)

Dodaj komentarz