Gazeta Wielicka - Najnowsze wiadomości z Wieliczki, Niepołomic, Gdowa, Kłaja i Biskupic

Jedyny taki plac zabaw w powiecie wielickim. Wielkie otwarcie za nami!

W poniedziałek, 20 maja, nastąpiło uroczyste otwarcie pierwszego w powiecie wielickim integracyjnego placu zabaw dla dzieci. Wydarzenie rozpoczęło się od uroczystego przecięcia wstęgi z udziałem Wiceprezesa Rady Ministrów i Ministra Obrony Narodowej, Władysława Kosiniaka-Kamysza, oraz Przewodniczącej Rady Gminy Gdów.

To pierwsze tego rodzaju miejsce powstało w Gdowie i jest już otwarte dla wszystkich dzieci. Na utworzenie placu zabaw dostępnego dla osób z niepełnosprawnościami, Gmina Gdów pozyskała dofinansowanie z funduszu PFRON w ramach Programu „Dostępna przestrzeń publiczna” w wysokości 524 000 zł. Całkowita wartość inwestycji wyniosła 629 760 zł.

W wydarzenie zaangażowali się:
– Ochotnicza Straż Pożarna Gdów,
– Gdowski Uniwersytet Trzeciego Wieku,
– Fundacja MK12,31,
– Harcerze: 8 Wodna Drużyna Harcerska ‘Wiatry Północy’ w Winiarach i 2. Szczep “Nadrabiański” im. Szarych Szeregów w Marszowicach,
– Fundacja Osób Niepełnosprawnych w Podolanach Warsztaty Terapii Zajęciowej Podolany
– Centrum Kultury Gdów
– Przedszkole Samorządowe w Gdowie,
– Przedszkole Iskierkowo w Gdowie.

Rodzinne, integracyjne popołudnie pełne było dobrej zabawy, uśmiechniętych dziecięcych buzi i dobrej energii! Otwarcie integracyjnego placu zabaw wiązało się również ze szczytnym celem. Podczas wydarzenia prowadzona była zbiórka na leczenie i rehabilitacje Filipa Grabowskiego z Marszowic. Dzięki zaangażowaniu organizacji i instytucji oraz wielkiej hojności uczestników wydarzenia na pomoc Filipowi udało się zebrać kwotę 14 338,95 zł, 45 euro i 1 funt.

Źródło: https://www.mojgdow.pl/

Dodaj komentarz