Gazeta Wielicka - Najnowsze wiadomości z Wieliczki, Niepołomic, Gdowa, Kłaja i Biskupic

Długi weekend za nami. Jak wyglądała sytuacja na małopolskich drogach?

fot. Policja Małopolska

Podczas wydłużonego weekendu czerwcowego małopolscy policjanci ruchu drogowego czuwali nad bezpieczeństwem podróżnych. W miejscach, w których tworzyły się zatory funkcjonariusze kierowali ruchem samodzielnie. Taka sytuacja miała miejsce między innymi na trasie Kraków – Zakopane. Jak prezentuje się wstępne podsumowanie długiego weekendu w Małopolsce? 

Policjanci podczas minionego weekendu reagowali również na liczne wykroczenia i przestępstwa, jak na przykład nadmierna prędkość, wyprzedzanie w miejscach niedozwolonych, brak pasów bezpieczeństwa, przewożenie dzieci niezgodnie z przepisami czy też wymuszanie pierwszeństwa.

Wstępne dane statystyczne podsumowujące okres od 29 maja do 2 czerwca br., w województwie Małopolskim potwierdzają, że doszło w sumie do 40 wypadków drogowych. Zginęła 1 osoba, a 46 zostało rannych. Dodatkowo zatrzymano 75 nietrzeźwych kierowców.

W zeszłym roku, od 7 do 11 czerwca 2023 roku, doszło do 18 wypadków, w których 1 osoba poniosła śmierć, a 20 zostało rannych. Ubiegły rok prezentował się znacznie gorzej pod względem nietrzeźwych kierujących. Wówczas zatrzymano łącznie 115 osób, będących pod wpływem alkoholu.

Dodaj komentarz