Gazeta Wielicka- wiadomości z powiatu wielickiego

Złodziejka zatrzymana

Wieliccy policjanci z zatrzymali kobietę podejrzewaną o kradzież biżuterii o wartości około 140 000 złotych z mieszkania, którym miała się opiekować pod nieobecność właścicielki.

W ubiegły czwartek funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce zatrzymali 52-letnią kobietę.  Ta mieszkanka Wieliczki  skradła biżuterię o wartości około 140 tysięcy złotych z mieszkania swojej długoletniej znajomej, która na czas swojej kilkumiesięcznej nieobecności powierzyła jej klucze i poprosiła o opiekę nad swoim mieszkaniem.

52-latka  w trakcie przesłuchania przyznała się do kradzieży.  Jak ustalili policjanci,  skradzioną biżuterię kobieta zastawiła w jednym z lombardów  na terenie Wieliczki oraz w kilku lombardach na terenie  Krakowa. Policjanci Wydziału Kryminalnego po kilku dniach odzyskali większość kosztowności.

Prokurator przedstawił  zatrzymanej kilkanaście zarzutów – w związku z dokonaniem tej kradzieży i oszustwami na szkodę lombardów, w których zostały zastawione skradzione przedmioty.  Podejrzanej grozi  kara pozbawienia wolności do 8 lat.

Źródło: KPP w Wieliczce

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Bądź na bieżąco!

Obserwuj nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco!