Gazeta Wielicka - Najnowsze wiadomości z Wieliczki, Niepołomic, Gdowa, Kłaja i Biskupic

Zatrzymanie pijanego kierowcy. Posiadał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów

fot. Pixabay

Policjanci zatrzymali 56-letniego mężczyznę, który miał w organizmie 3 promile alkoholu oraz sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Do zdarzenia doszło 28 maja br. około godziny 16:00. Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce otrzymał zgłoszenie, że pod sklepem w jednej z miejscowości pod Wieliczką zaparkował samochód, którego kierowca prawdopodobnie jest pod wpływem alkoholu. Na miejsce natychmiast wysłano patrol policji.

Pod sklepem funkcjonariusze zastali 56-letniego mężczyznę siedzącego za kierownicą samochodu oraz zgłaszającą kobietę. Świadek zdarzenia, widząc, że mężczyzna się zatacza, szybko zareagowała i zabrała mu kluczyki do samochodu, aby uniemożliwić dalszą jazdę. Policjanci niezwłocznie przeprowadzili badanie alkomatem, które wykazało obecność 3 promili alkoholu w organizmie mężczyzny.

Dodatkowo, okazało się, że zatrzymany posiada sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, a samochód, którym się poruszał, nie miał aktualnych badań technicznych.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, a za prowadzenie pojazdu mimo sądowego zakazu – nawet do 5 lat więzienia. O dalszym losie 56-latka zdecyduje sąd.

Dodaj komentarz