Gazeta Wielicka - Najnowsze wiadomości z Wieliczki, Niepołomic, Gdowa, Kłaja i Biskupic

Niszczył plakaty wyborcze. Grozi mu 5 lat więzienia

Wieliccy policjanci poinformowali o zatrzymaniu 48-letniego mężczyzny, podejrzanego o systematyczne niszczenie plakatów i banerów wyborczych na terenie Wieliczki. Incydenty te miały miejsce w ciągu ostatnich dni, a ich sprawca wykorzystywał farbę w sprayu do malowania plakatów. Policja ujawniła kilkanaście takich przypadków i po szybkiej akcji ustaliła tożsamość podejrzanego.

Mężczyzna, któremu przedstawiono zarzuty za niszczenie mienia, jest obecnie w trakcie procedury prawnej, a jego dalszy los zależy teraz od decyzji sądu. Za tego typu przestępstwo grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności, zgodnie z obowiązującymi przepisami.

Policja apeluje do społeczności o szanowanie mienia publicznego i przestrzeganie prawa. Usuwanie, niszczenie lub zakłócanie plakatów wyborczych jest nielegalne i podlega karze. Działania te nie tylko naruszają porządek publiczny, ale również ograniczają swobodę wyborczą obywateli. W przypadku zauważenia podejrzanych zachowań związanych z plakatami wyborczymi, należy niezwłocznie zgłosić to odpowiednim służbom, aby zapobiec dalszym aktom wandalizmu i zachować integralność przestrzeni publicznej w okresie wyborczym.

Fot. Komenda Powiatowa Policji w Wieliczce

Dodaj komentarz