Gazeta Wielicka - Najnowsze wiadomości z Wieliczki, Niepołomic, Gdowa, Kłaja i Biskupic

Biedronka rozdaje róże za darmo na Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

Już w najbliższą sobotę, 21 kwietnia, miłośnicy literatury będą mogli uzupełnić domową biblioteczkę o pozycje z najnowszej oferty sieci Biedronka. Osobom, które w tym dniu zakupią egzemplarz książki, Biedronka podaruje czerwoną różę w prezencie, natomiast przy zakupie kilku sztuk książek będzie można skompletować cały bukiet kwiatów. To kolejna akcja sieci, organizowana w ramach obchodów Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich, który przypada 23 kwietnia.

Biedronka z myślą o czytelnikach, w tym szczególnym czasie przygotowała specjalną ofertę książek w weekend poprzedzający Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Klienci, którzy w najbliższą sobotę, 21 kwietnia, zakupią co najmniej jedną książkę z aktualnej lub poprzednich akcji, otrzymają za darmo ciętą różę, aż do wyczerpania ich zapasów.

? Każdego dnia staramy się zaskakiwać klientów ofertą, promocjami i dodatkowymi atrakcjami. Tym razem osobom kupującym u nas książki będziemy wręczać róże. Nawiązujemy tym samym do katalońskiej tradycji, zgodnie z którą w dniu 23 kwietnia lokalne kobiety otrzymywały w prezencie różę. Mamy nadzieję, że ta niecodzienna akcja ponownie przypadnie naszym klientom do gustu ? mówi Beata Szymanowska, kupiec odpowiedzialny za ofertę książek w sieci Biedronka.

Na święto książki szeroki wybór gatunków w Biedronce

W specjalnej ofercie przygotowanej przez sieć Biedronka z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich w sumie znajdzie się 50 tytułów literackich.

Wśród nich klienci sieci będą mogli nabyć klasyczne dzieła z kanonu literatury polskiej i światowej, m.in.:

  • zbiór powieści Jane Austen (m.in. ?Duma i uprzedzenie?, ?Rozważna i romantyczna?),

  • ?Trylogia? Henryka Sienkiewicza,

  • ?Książę? Niccolo Machiavellego,

  • ?Zbrodnia i kara? Fiodora Dostojewskiego i in.

Miłośnicy literatury powszechnej będą mogli sięgnąć po takie pozycje jak:

  • najnowsze: ?Labirynt duchów? Carlosa Ruiza Zafóna czy ?Słup ognia? Kena Folleta,

  • biografie znanych osób m.in. premiera Winstona Churchilla, geniusza malarstwa Vincenta Van Gogha czy legendarnego polskiego himalaisty Jerzego Kukuczki.

W ofercie sieci dostępne będą także m.in.:

  • poradniki (np. ?Gotuj zdrowo dla całej rodziny? Jamiego Olivera),

  • kryminały (np. ?Nieodnaleziona? Remigiusza Mroza) oraz thrillery i horrory (np. mroczne ?To? Stephena Kinga)

  • pięknie ilustrowane książki dla dzieci (m.in. ?Baśnie braci Grimm?, ?Ilustrowane baśnie?, czyli klasyczne utwory Hansa Christiana Andersena czy wzruszająca opowieść o losach głównego bohatera, Mowgliego, w ?Księdze dżungli? Rudyarda Kiplinga).

Książki z najświeższej oferty będą dostępne w cenach 19,99 zł/szt. ? 29,99 zł/szt.

Biedronka na rzecz promocji czytelnictwa

Biedronka prowadzi regularną sprzedaż książek od 2009 r. W sklepach sieci na stałe zagościła strefa ?Rozrywki?, do której co tydzień trafia wyselekcjonowana oferta tytułów, bazująca m.in. na najnowszych trendach literackich i nowościach wydawniczych.

Sieć prowadzi również szereg akcji specjalnych, które mają zachęcić do czytania książek. Służą temu działania promocyjne, jak np. wprowadzanie do oferty książek nominowanych do nagrody NIKE czy akcja ?Książka na Jana?.

Od 2015 r. Biedronka prowadzi także własny konkurs, skierowany do debiutujących pisarzy oraz ilustratorów. Projekt ?Piórko. Nagroda Biedronki za książkę dla dzieci?, o którym mowa, jest jednym z ważniejszych działań sieci na rzecz popularyzacji czytelnictwa szczególnie wśród najmłodszych. W tym momencie trwa czwarta edycja; w poprzednich latach ukazały się książki: ?Szary domek?, ?Córka bajarza? i ?Nieustraszony strach na wróble?.

Więcej informacji o ofercie oraz regulamin akcji znaleźć można na stronie internetowej sieci: www.biedronka.pl.

Dodaj komentarz