Gazeta Wielicka - Najnowsze wiadomości z Wieliczki, Niepołomic, Gdowa, Kłaja i Biskupic

Planujesz zakup działki? Nie zapomnij o badaniu geologicznym, sprawdź czym zajmuje się geolog?

geolog malopolska krakow nowy sacz
fot. Geotester.pl

Zakup działki pod budowę swojego wymarzonego domu to bardzo poważna decyzja, która ma kluczowe znaczenie dla planowanej inwestycji. Z tego powodu niezwykle istotną kwestią jest zbadanie wszystkich czynników ryzyka. Niestety ocena gołym okiem może okazać się niewystarczająca. Aby mieć pewność, że podczas budowy i użytkowania nieruchomości nie pojawią się nieprzewidziane problemy, warto przed zakupem działki przeprowadzić badanie geologiczne. Z naszego artykułu dowiesz się, czym się zajmuje geolog.

Artykuł sponsorowany

Najważniejsze obszary pracy geologa

Geolog https://geotester.pl zajmuje się przede wszystkim badaniem gruntu na potrzeby posadowienia różnorodnych obiektów budowlanych. Dzięki temu można ocenić jego przydatność do celów budowlanych, a także określić koszty budowy związane z przygotowaniem terenu pod inwestycję. Jest to zatem niezwykle istotne z punktu widzenia inwestora. Jeśli działka znajduje się na zboczu, może okazać się, że jest to teren osuwiskowy, który wymaga znacznie większych nakładów finansowych niż w przypadku nieruchomości położonej na płaskim terenie. Taka wiedza pomaga oszacować koszt budowy i wskazać ewentualne problemy, jakie mogą pojawić się podczas użytkowania obiektu.

Drugą kwestią, która wymaga opinii geotechnicznej są przepisy prawa, ponieważ należy dołączyć ją do projektu budowlanego.

Jak znaleźć dobrego geologa?

Aby znaleźć dobrego geologa, trzeba przede wszystkim sprawdzić jego doświadczenie, uprawnienia oraz zakres usług. Do najważniejszych z nich powinno należeć:

  • wykonywanie badań geotechnicznych oraz geologiczno-inżynierskich,
  • wykonywanie badań hydrogeologicznych,
  • sporządzanie opinii geotechnicznych,
  • sporządzanie projektów robót geotechnicznych,
  • projektowanie oraz wykonawstwo studni kopanych oraz głębinowych,
  • uzyskiwanie pozwoleń wodnoprawnych,
  • opracowanie Kart Informacyjnych Przedsięwzięć.

Jeżeli geolog oferuje różnorodne usługi, świadczy to o jego profesjonalizmie i gruntownej wiedzy. Postaw na sprawdzonego geologa jakim jest Rafał Gucwa, który zlecenia realizuje na terenie całej Polski, ale głównie w Małopolsce – w Nowym Sączu, Krakowie, Tarnowie czy Wieliczce.

Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz