Gazeta Wielicka - Najnowsze wiadomości z Wieliczki, Niepołomic, Gdowa, Kłaja i Biskupic

Profesjonalne pranie tapicerki meblowej w Krakowie i okolicach – czy ta usługa jest droga?

Pranie i czyszczenie kanap - jak często to robić?

Codzienne użytkowanie ulubionych kanap, narożników, krzeseł czy foteli odbija się w znacznym stopniu na ich wyglądzie. Powierzchnia mebli z biegiem czasu staje się poszarzała i poplamiona, a jej zapach również pozostawia wiele do życzenia. Odpowiedzią na potrzeby osób, chcących przywrócić im utracone walory estetyczne, jest profesjonalne pranie tapicerki meblowej. Ile kosztuje taka usługa w Krakowie, Wieliczce oraz okolicach i dlaczego warto z niej skorzystać?

Dlaczego warto regularnie prać tapicerkę meblową?

Regularne pranie tapicerki meblowej niesie ze sobą cały szereg wymiernych korzyści. To nie tylko estetyczny wygląd ulubionych mebli i ich świeży, przyjemny zapach. Jak się bowiem okazuje, utrzymanie w czystości kanap, krzeseł czy foteli, na których odpoczywamy, jest istotne również dla naszego zdrowia. Rosnąca świadomość w tym zakresie rzutuje z kolei na wzrost zainteresowania usługami czyszczenia tapicerki meblowej

Taką ofertę zobaczysz na stronie www.fabrykaczystoscikrakow.pl, należącej do jednej z najczęściej polecanych krakowskich firm, zajmującej się profesjonalnym praniem tapicerki meblowej, oferującej darmowy dojazd do klientów w Wieliczce, Miechowie oraz promieniu 10 km od Krakowa. Skorzystanie z usług takiej firmy pozwala nie tylko przywrócić tapicerce przyjemny zapach i utracone walory wizualne Twoim meblom, ale również usunąć z nich kurz, roztocza i bakterie, wpływające negatywnie na nasz układ oddechowy.

Czy warto zlecić pranie tapicerki meblowej profesjonalistom?

 Ile kosztuje profesjonalne pranie tapicerki meblowej w Krakowie i okolicach?

Zanim jednak będziemy mogli cieszyć się pięknem czystej tapicerki, konieczny jest wybór odpowiedniej usługi oraz jej opłacenie. Jak się okazuje, ceny mogą być zróżnicowane, co zależy nie tylko od rodzaju czyszczonego mebla, ale także i od regionu, w którym ma miejsce dana usługa. Jak nietrudno się domyślić, Kraków jest miastem ze sporą konkurencją na rynku. Taka sytuacja pozwala na wnikliwą analizę wielu ofert i wybór najlepszego dla siebie rozwiązania. Dla przykładu, pranie wieloosobowego narożnika przez miejscową Fabrykę Czystości będzie kosztowało od 120 do 150 zł, kanapy od 80 do 120 zł, zaś fotela wypoczynkowego od 30 do 40 zł. Czyszczenie pufy czy fotela biurowego w tej samej firmie to koszt rzędu 15 do 20 zł. Należy podkreślić jednak, że podane ceny są bardzo konkurencyjne, a oferta uchodzi za jedną z najlepszych na lokalnym rynku w Krakowie, Wieliczce i okolicach.

Z jakich metod korzystają profesjonaliści od czyszczenia tapicerki?

Profesjonalne firmy osiągają imponujące rezultaty w czyszczeniu zabrudzeń, które pojawiają się na tapicerce mebli. Większość z nich, nie tylko w Krakowie, ale również w pozostałej części kraju, korzysta z metody ekstrakcyjnej. Sprowadza się ona do naniesienia preparatu czyszczącego na odkurzoną wcześniej powierzchnię i odessania go wraz z rozpuszczonym brudem. Wśród zalet takiej metody wymienia się przede wszystkim:

  • wysoką skuteczność prania, niezależnie od poziomu zabrudzeń,
  • przywrócenie meblom świeżego zapachu,
  • skuteczne usuwanie nie tylko brudu, ale również bakterii i roztoczy,
  • stosunkowo szybki czas schnięcia mebli,
  • brak osadu po zastosowanych detergentach.

Metoda ta stanowi doskonałą alternatywę dla czyszczenia parowego, przynosząc znacznie lepsze rezultaty i chroniąc meble przed uszkodzeniem. 

 

Co ile prać kanapy, narożniki, sofy, krzesła?

Czyszczenie tapicerki meblowej – jakie efekty przynosi praca specjalistów?

Wśród sceptyków usług, polegających na profesjonalnym czyszczeniu tapicerki meblowej, dominuje pogląd, że inwestycja taka wymaga sporych kosztów, a podobne efekty osiągnąć można również przy pomocy domowych środków czystości. Rzeczywistość wygląda jednak zupełnie inaczej. Meble czyszczone metodą ekstrakcyjną, odzyskują utracone walory estetyczne, niezależnie od poziomu ich zabrudzenia. Co więcej, profesjonaliści dysonują również sporym doświadczeniem oraz zaawansowanym sprzętem, który – w połączeniu z szerokim asortymentem środków czystości – pozwala na osiągnięcie w pełni satysfakcjonujących rezultatów. Wiele firm wykorzystuje również w swojej pracy ekologiczne, a zarazem biodegradowalne detergenty, z korzyścią nie tylko dla środowiska naturalnego, ale również dla dzieci, alergików i domowych zwierząt.

Jak często prać tapicerkę meblową?

Pranie tapicerki meblowej warto przeprowadzać regularnie, dzięki czemu unikniemy trwałych, trudnych do usunięcia zabrudzeń. Nie zawsze jednak należy korzystać z usług profesjonalistów. Ulubione meble wystarczy bowiem przetrzeć wilgotną ścierką z odrobiną łagodnych środków czyszczących w trakcie domowych porządków. Przynajmniej raz do roku warto jednak powierzyć je w ręce profesjonalistów. Dzięki temu będziemy mogli cieszyć się dłużej ich nienagannym wyglądem, podnosząc jednocześnie komfort odpoczynku na znacznie wyższy poziom. 

Dodaj komentarz