Gdzie szukać specjalisty psychologa w Krakowie?
Kiedy już postanowimy powierzyć nasze problemy specjaliście, zwykle powstaje pytanie gdzie go znaleźć? Warto poszukać odpowiedzi wśród znajomych i rodziny, być może ktoś z naszego otoczenia mierzył się z podobnymi kłopotami i jest w stanie wskazać nam kompetentnego specjalistę. Jeśli jednak nie mamy ochotę obnażać się przed nikim ze swoich słabości, warto zapytać o opinię lekarza rodzinnego lub skorzystać z rankingów dostępnych w internecie, jednym z nich jest https://ranking.abczdrowie.pl/s/psycholog/krak%C3%B3w. Dzięki takim miejscom możemy dowiedzieć się podstawowych informacji na temat danego specjalisty, sprawdzić pod jakim adresem w Krakowie przyjmuje oraz jaki jest koszt wizyty.
Czym kierować się przy wyborze terapeuty?
Bez wątpienia w takiej sytuacji bardzo duże znaczenie ma doświadczenie zawodowe. Psycholog, który w swojej karierze miał do czynienia z wieloma pacjentami, którzy szukali pomocy w różnych problemach, na pewno szybciej nam pomoże niż osoba bez takiego doświadczenia. Oczywiście nie chodzi tu wyłącznie o osoby z kilkunastoletnim stażem, młodzi psychologowie też mogą okazać się świetnymi specjalistami, dobrze jednak jeśli mają na koncie jakąś praktykę oraz staże.
Drugą niezwykle istotną kwestią są kwalifikacje. Pomijając fakt, iż gabinet terapeutyczny może otworzyć niemal każdy w związku z czym powinniśmy zweryfikować wykształcenie naszego potencjalnego terapeuty, to szczególną uwagę należy zwrócić na dziedzinę, w jakiej się specjalizuje. Jeśli nasze problemy mają podłoże seksualne, to nie ma sensu zgłaszać się psychodietetyka. Istotny jest także nurt terapeutyczny, w którym pracuje konkretny specjalista, gdyż nie każdy rodzaj terapii jest odpowiedni dla każdego zaburzenia.
Jak się upewnić, że dany specjalista jest tym właściwym?
Jeśli już wyselekcjonowaliśmy terapeutów spełniających opisane powyżej kryteria, to należy umówić się na pierwszą wizytę. Tak naprawdę to po niej dopiero możemy nabrać pewności, czy terapia z danym specjalistą ma szansę powodzenia. Kluczowe jest więc pierwsze wrażenie, jeśli czujemy się swobodnie podczas wizyty, potrafimy otwarcie porozmawiać o tym, co nas dręczy, czujemy się rozumiani, to jest duża szansa na powodzenie leczenia. Jeśli natomiast wyczuwamy jakąś barierę, nie potrafimy wejść w strefę komfortu podczas tej pierwszej rozmowy, jest to sygnał, aby szukać dalej. Psychologia to taka dziedzina, w której dopasowanie pomiędzy pacjentem a terapeutą odgrywa ogromną rolę.
Dodaj komentarz