Gazeta Wielicka - Najnowsze wiadomości z Wieliczki, Niepołomic, Gdowa, Kłaja i Biskupic

UWAGA! Wydano ostrzeżenie hydrologiczne 2 stopnia

fot. Pixabay

Wojewódzki Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego wydał ostrzeżenie hydrologiczne dla całego województwa Małopolskiego. Dotyczy ono wezbrania z przekroczeniem stanów ostrzegawczych. Komunikat obowiązuje od 4 czerwca (od godziny 00:00) do 5 czerwca (do godziny 2:00).

Ostrzeżenie hydrologiczne 2 stopnia w województwie Małopolskim dotyczy zlewni dopływów Wisły oraz Czarnej Orawy. W obszarach, w których prognozowane jest występowanie intensywnych opadów deszczu pojawią się znaczne wzrosty poziomu wody. Miejscami szczególnie gwałtowne.

Lokalnie na terenie naszego województwa istnieje możliwość przekroczenia stanów ostrzegawczych, a punktowo również alarmowych. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska wynosi 70%.

Zgodnie z informacjami umieszczonymi na profilu społecznościowym Patrol998 – Małopolska najgorsza sytuacja panuje w powiecie olkuskim, miechowskim oraz krakowskim.

Dla województwa Małopolskiego, w tym powiatu wielickiego, zostało wydane również ostrzeżenie alarmowe. Prognozowane są opady deszczu o natężeniu umiarkowanym i silnym. Wysokość opadu od 90 mm do 110 mm. Opadom będą towarzyszyć burze z porywami wiatru do 65 km/h. Możliwy jest również grad.

Informacja umieszczona przez Małopolski Urząd Wojewódzki. Obowiązuje do 4 czerwca do godziny 22:00.

A4 – okolice zjazdu na KRAKÓW CENTRUM
[materiał nagrany po godzinie 9:00, 4 czerwca br.]

Patrol998-Małopolska
Patrol998-Małopolska

Dodaj komentarz