Gazeta Wielicka - Najnowsze wiadomości z Wieliczki, Niepołomic, Gdowa, Kłaja i Biskupic

Przedszkolaki z Biskupic na wycieczce edukacyjnej w Multikinie

Dnia 18.11. br. wybraliśmy się na wycieczkę do Multikina w Krakowie. Atrakcje zaczęły się już w trakcie podróży, ponieważ mieliśmy okazję obserwować przepiękną tęczę, która pojawiła się na niebie.

Po przyjeździe na miejsce przygodę rozpoczęliśmy od obejrzenia kreskówek, z którymi przyjaźnili się jeszcze nasi rodzice, a były to: Reksio, Przygody Bolka i Lolka, a także Pampalini łowca zwierząt. Bajeczki bardzo nam się podobały, jeszcze nigdy nie byliśmy tak skupieni i grzeczni.

 Po filmowym relaksie wyruszyliśmy z Panią przewodnik do tajemnych sal, do których mają dostęp wyłącznie pracownicy kina, a tam udaliśmy się w ekscytującą wyprawę wehikułem czasu i przenieśliśmy się w przeszłość do świata czarno-białych, niemych filmów, którym towarzyszyły dźwięki muzyki granej przez tapera. Uświadomiliśmy sobie, że obecnie filmy to dla nas codzienność, ale sto lat temu kino było traktowane nadzwyczajnie, jako wynalazek. Nikt nie spodziewał się, że stanie się tak dostępne i  popularne, a wszystko to zawdzięczamy braciom Lumi?re. Magiczną wędrówkę uwieńczyliśmy pamiątkowymi zdjęciami z bajkowymi, pełnymi barw postaciami. Po tych wszystkich ciekawych informacjach nadszedł czas na pokaz jak powstaje popcorn, który zakończył się oczywiście degustacją. Mniam, mniam. Po mimo padającego deszczu, który postanowił dopaść nas na sam koniec naszej, nasyconej wrażeniami eskapady wróciliśmy do przedszkola w znakomitych humorkach.

(Źródło: Gmina Biskupice, Tekst: E. Babral)

Dodaj komentarz