Gazeta Wielicka - Najnowsze wiadomości z Wieliczki, Niepołomic, Gdowa, Kłaja i Biskupic

Sceny jak u Barei. Złodziej nie potrafił uruchomić melexa, a później próbował odpalić samochód kluczykami od garażu

W środę (8 maja br.) pracownicy Służby Ochrony Lotniska udaremnili próbę kradzieży samochodów na parkingu lotniska w Balicach przez 38-letniego mężczyznę z powiatu oświęcimskiego. Mężczyzna został zatrzymany i przekazany policji z Zabierzowa, gdzie usłyszał trzy zarzuty związane z kradzieżą sklepową i usiłowaniem kradzieży pojazdów.

Zdarzenie rozpoczęło się, gdy oficer dyżurny z Komisariatu Policji w Zabierzowie otrzymał zgłoszenie o podejrzanym działaniu na parkingu lotniska. Patrol policji przybył na miejsce, gdzie zastał pracowników Służby Ochrony Lotniska z zatrzymanym mężczyzną. Okazało się, że 38-latek najpierw próbował uruchomić melexa, a następnie próbował skraść audi, używając kluczyków od garażu, które znalazł wewnątrz pojazdu.

Całe zajście zostało uchwycone przez kamery monitoringu parkingu. Podczas dalszych czynności policjanci zidentyfikowali mężczyznę jako sprawcę kradzieży sklepowej, do której doszło dzień wcześniej. Podczas przeszukania torby sportowej przy nim znaleziono skradzione papierosy i alkohol o wartości niemal 1200 złotych.

38-latek stanął przed zarzutami kradzieży sklepowej oraz usiłowania kradzieży pojazdów. Za te czyny może grozić mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Obecnie znajduje się w policyjnej celi, oczekując na dalsze postępowanie w sprawie.

Dodaj komentarz