Gazeta Wielicka - Najnowsze wiadomości z Wieliczki, Niepołomic, Gdowa, Kłaja i Biskupic

To koniec Czerwonego Kapturka w Teatrze Groteska

21 lat – tyle na scenie Teatru Groteska gościł spektakl „Czerwony Kapturek” przygotowany z myślą o najmłodszych widzach. Nadszedł jednak czas pożegnania z tytułem, który niemal zawsze ściągał komplet widzów. Proponowana przez Groteskę wersja tej popularnej historii to niezwykle kolorowy, wesoły, żywiołowy, rozśpiewany i roztańczony musical dla dzieci, będący też świetną okazją do zabawy także dla rodziców.

Pozwoliliśmy sobie na mały żart sceniczny i stworzyliśmy musicalową wersję tej ogólnie znanej bajki  – Kapturek rozśpiewany i roztańczony. Mam nadzieję, że to jest to, co wprawi was w doskonały nastrój. My bawiliśmy się świetnie układając kolejne piosenki i zmieniając prastarą opowieść we współczesny musical. Liczymy, że ta atmosfera żartu i zabawy udzieli się także wam i wyjdziecie z teatru uśmiechnięci i szczęśliwi. Bawcie się więc dobrze i niech dobry humor nie opuszcza was nawet na maleńką chwilę  – tak przy okazji premiery zwracał się do młodej widowni reżyser spektaklu. Waldemar Wolański.
„Czerwony Kapturek” zdobył Złotą Maskę 2004 za Najlepszy Spektakl dla Dzieci i Młodzieży (nagroda publiczności – czytelników „Dziennika Polskiego” oraz słuchaczy RMF Classic) oraz Srebrnego Krasnala na I Festiwalu Klasyki Bajkowej „O Złotego Krasnala” (Tarnów 2007).
Teraz ostatnia szansa, by spotkać Kapturka w Grotesce  – pożegnalne spektakle Teatr gra w terminach:
11 maja (sobota)  – godz. 11:00. 13:30, 16:00
12 maja (niedziela)  – godz. 11:00 i 13:30
15 maja (środa) – godz. 18:00 – pożegnanie z tytułem
Bilety dostępne na www.groteska.pl oraz w kasie teatru.

Dodaj komentarz