Gazeta Wielicka - Najnowsze wiadomości z Wieliczki, Niepołomic, Gdowa, Kłaja i Biskupic

NiepoPuszczę! Rodzinny Rajd Rowerowy już na horyzoncie

fot. Freepik

Już 23 czerwca br. o godzinie 10:00 wystartuje NiepoPuszczę – Rodzinny Rajd Rowerowy. Jest to akcja, która ma za zadanie skutecznie zachęcić do aktywności na świeżym powietrzu, ale również wspólnej zabawy. Dla najlepszych zespołów przewidziane są okolicznościowe upominki. Zgłoszenia są przyjmowane od 6 czerwca do 22 czerwca 2024 roku. Jak się zapisać?

Rodzinny Rajd Rowerowy przybierze formę zespołowej gry terenowej. Drużyny mogą składać się z minimum dwóch, a maksymalnie pięciu osób. Ich misją będzie zlokalizowanie, a następnie odwiedzenie wyznaczonych punktów na terenie Niepołomic oraz Puszczy Niepołomickiej.

Każdy z uczestników musi dokonać zgłoszenia (możliwe jest to pod tym linkiem), wpłacić wpisowe w kwocie 20 zł oraz podpisać akceptację regulaminu. Co istotne, osoby poniżej 18 roku życia mogą wziąć udział w NiepoPuszczę, ale wyłącznie pod opieką dorosłych. Lista uczestników jest ograniczona (maksymalnie 300 osób). Biuro zawodów planowo ma być otwarte w godzinach 9:00 – 9:50 w Izbie Regionalnej w Niepołomicach.

Informacje o punktach kontrolnych zostaną przekazane uczestnikom na starcie. Zaliczanie punktów odbywa się w dowolnej kolejności, chyba że organizator zdecyduje inaczej. Drużyna musi pozostać razem przez cały czas trwania zawodów.

Każdy uczestnik otrzyma:

  • mapę,
  • kartę startową,
  • pamiątkowe gadżety oraz
  • posiłek i napoje na mecie.

Każdy uczestnik musi posiadać:

  • telefon komórkowy z podanym numerem kontaktowym,
  • długopis, ołówek lub marker,
  • aparat fotograficzny (może być w telefonie)
  • rower.

Rodzinny Rajd Rowerowym będzie wyjątkową okazją, by spędzić czas w gronie swoich przyjaciół lub rodziny w pięknym otoczeniu. Organizatorami NiepoPuszczę są Urząd Miasta i Gminy w Niepołomicach i Fundacja „Tres Companeros” we współpracy z Nadleśnictwem Niepołomice.

Akcja organizowana jest w ramach większego wydarzenia: Rowerowa Stolica Polski, więcej o niej w innym artykule: https://www.niepolomice.eu/wyroznione/cala-polska-na-rowery/

Dodaj komentarz