Gazeta Wielicka - Najnowsze wiadomości z Wieliczki, Niepołomic, Gdowa, Kłaja i Biskupic

Śladami marzeń Michała Kochańczyka

10 listopada 2015 roku w ramach pokazów ?Podróże małe i duże? w Niepołomicach zapraszamy na spotkanie z Michałem Kochańczykiem – wybitnym podróżnikiem, alpinistą, polarnikiem i żeglarzem.

Michał Kochańczyk podczas prezentacji o charakterze retrospektywnym pt. ?Śladami marzeń? przedstawi swoje wyprawy i pasje. Będzie mówił o tym, co stanowiło inspirację do wielu wyzwań oraz jakie wydarzenia, spotkania i przeczytane książki przyczyniły się do różnych ciekawych przedsięwzięć. Wspomnienia te, wzbogacające relacje z różnych ekspedycji, będą ilustrowane ikonografią, która odda klimat marzeń chłopca pragnącego poznać świat. Podczas prezentacji poznamy towarzyszy wypraw i podróży Michała Kochańczyka, dzięki którym udało mu się zrealizować wiele ambitnych zamierzeń.

Michał Kochańczyk, urodzony w 1950 roku w Gdańsku, z wykształcenia jest ekonomistą i afrykanistą. Wspinał się w Tatrach, Pamirze, Himalajach, Andach, w górach Afryki, na Spitsbergenie i Alasce. Był kierownikiem i uczestnikiem ponad dwudziestu wypraw w góry wysokie. Jego największym osiągnięciem górskim jest udział w przeprowadzeniu nowej drogi na jedną z najtrudniejszych gór na świecie – szczyt Fitz Roy w Patagonii. Przez osiemnaście lat był prezesem Klubu Wysokogórskiego ?Trójmiasto? w Gdańsku.

Michał Kochańczyk jest również doświadczonym podróżnikiem. Przemierzył większość pustyń na świecie, wędrował przez wilgotne lasy równikowe, spływał Amazonką, odkrywał ruiny preinkaskie w dorzeczu Ucayali, w czasie polarnej zimy przewędrował kilkaset kilometrów na nartach na Spitsbergenie, kopał złoto w Amazonii oraz pracował na plantacjach pieprzu i herbaty w Kerali w Indiach.

Swoje wyprawy opisywał w wielu czasopismach, pokazywał na filmach, w lokalnej telewizji w Gdańsku zrealizował 60 podróżniczych programów telewizyjnych. Członek honorowy Polskiego Związku Alpinizmu, Klubu Wysokogórskiego ?Trójmiasto?, Międzynarodowego Klubu Morza ?Zejman? i Polskiej Akademii Dzieci. Za swoje osiągnięcia otrzymał wiele nagród i odznaczeń.

Spotkanie odbędzie się 10 listopada 2015 r. (wtorek) o godz. 19.00 w kinie Małopolskiego Centrum Dźwięku i Słowa (ul. Zamkowa 4, Niepołomice).

Wstęp wolny!
W trakcie pokazu konkurs z nagrodami!
Więcej informacji: www.mcdis.pl

 

Kamila Gruszka
organizatorka pokazów “Podróże małe i duże” w MCDiS

Dodaj komentarz