Gazeta Wielicka - Najnowsze wiadomości z Wieliczki, Niepołomic, Gdowa, Kłaja i Biskupic

Wypadek na Stefana Batorego w Niepołomicach

wypadek niepołomice

W sobotę, 11 maja o godzinie 14:05, strażacy ochotnicy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Niepołomicach zostali wezwani do tragicznego wypadku drogowego na ulicy Stefana Batorego (DW964) w Niepołomicach. Zdarzenie towarzyszyło zderzenie dwóch samochodów osobowych, które doprowadziło do dachowania jednego z nich.

W wyniku tego potrącenia ucierpiała jedna osoba, której stan wymagał natychmiastowej interwencji medycznej. Na szczęście, dzięki szybkiej akcji ratunkowej z udziałem Zespołu Ratownictwa Medycznego, poszkodowany został szybko przetransportowany do najbliższego szpitala, gdzie otrzymał dalszą pomoc.

Na miejscu wypadku pracowały trzy zastępy strażaków z miejscowej jednostki OSP Niepołomice oraz jeden zastęp z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej z Wieliczki. Dzięki współpracy i szybkiemu działaniu ratowniczemu udało się skutecznie zabezpieczyć teren i udzielić pomocy poszkodowanej osobie.

Incydent ten przypomina nam o ważności pracy jednostek ratowniczych i służb medycznych oraz o potrzebie ostrożności i przestrzegania przepisów drogowych. Wypadki drogowe mogą mieć tragiczne konsekwencje, dlatego warto pamiętać o bezpieczeństwie na drodze i reagować odpowiednio w sytuacjach awaryjnych.

fot. OSP Niepołomice

Dodaj komentarz