Gazeta Wielicka - Najnowsze wiadomości z Wieliczki, Niepołomic, Gdowa, Kłaja i Biskupic

Kierowca BMW driftował po Wieliczce. Dostał 6000 zł mandatu i zatrzymano mu dowód rejestracyjny

Drift Wieliczka

W miniony weekend wieliccy policjanci podjęli stanowczy krok wobec niebezpiecznych zachowań na drodze, karząc mężczyznę mandatami karnymi oraz zatrzymując dowód rejestracyjny jego pojazdu z powodu niewłaściwego stanu technicznego. Incydent ten ponownie zwraca uwagę na istotę bezpiecznej jazdy i odpowiedzialności za stan techniczny pojazdu.

W piątek, patrolujący miasto i powiat wielicki funkcjonariusze z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce natknęli się na sytuację, która wzbudziła ich uwagę – tzw. “palenie gumy” oraz drifty ulicami. Zdecydowali się zatrzymać kierującego pojazdem marki BMW, który stał się obiektem ich podejrzeń. Jak się okazało, 25-letni kierowca był już wcześniej karany mandatem oraz punktami karnymi za podobne wykroczenia. W zeszłym roku otrzymał mandat za podobne wykroczenie w wysokości 5000 zł.

Kontrola pojazdu wykazała także szereg nieprawidłowości technicznych, takich jak nadmierne zużycie bieżnika opon, wadliwe oświetlenie i wystające koło. Choć mogą się one wydawać niewielkimi usterkami, w rzeczywistości stanowią one potencjalne zagrożenie zarówno dla kierującego, pasażerów, jak i innych uczestników ruchu drogowego.

Dodatkowo, brak aktualnych badań technicznych pojazdu stanowi kolejne naruszenie przepisów, za które kierowca został surowo ukarany. Mandaty karno-administracyjne na łączną kwotę 6.000 złotych oraz zatrzymanie dowodu rejestracyjnego pojazdu to tylko część konsekwencji, jakie ponosi ten młody kierowca za swoje lekkomyślne i niebezpieczne zachowanie na drodze.

Przypadki takie jak ten przypominają nam o konieczności przestrzegania przepisów drogowych oraz dbania o stan techniczny naszych pojazdów. “Palenie gumy” czy wykonywanie driftów na ulicach czy parkingach nie tylko naraża nas na ryzyko wypadku, lecz także stwarza niebezpieczeństwo dla innych uczestników ruchu oraz pieszych.

Apelujemy zatem do wszystkich kierowców o rozwagę i odpowiedzialność za swoje działania na drodze. Niebezpieczna jazda nie jest jedynie wykroczeniem, ale także poważnym zagrożeniem dla życia i zdrowia wszystkich użytkowników dróg.

fot. KPP w Wieliczce

Dodaj komentarz