Gazeta Wielicka - Najnowsze wiadomości z Wieliczki, Niepołomic, Gdowa, Kłaja i Biskupic

Pijany kierowca wjechał w ogrodzenie i dachował

Wypadek Śledziejowice

17 marca bieżącego roku po godzinie 20:00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, które miało miejsce w miejscowości Śledziejowice. Na miejsce natychmiast zostały skierowane patrole policyjne, które ustaliły, że kierowca pojazdu marki Chrysler stracił panowanie nad autem, wskutek czego uderzył w ogrodzenie posesji, a następnie pojazd dachował.

W trakcie interwencji okazało się, że zarówno kierujący, jak i jego 31-letni pasażer byli pod wpływem alkoholu. Badanie alkomatem wykazało, że kierowca, 42-letni mężczyzna, miał w organizmie prawie 1,5 promila alkoholu, natomiast pasażer przewożony w pojeździe miał ponad 2 promile.

W związku z tym, że kierowca wykazywał oznaki nietrzeźwości, został pozbawiony prawa jazdy, a jego dalszy los zostanie rozpatrzony przez sąd. Prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości stanowi poważne wykroczenie, zagrożone karą nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

To zdarzenie jest kolejnym przypomnieniem o niebezpieczeństwach związanych z jazdą po spożyciu alkoholu. Nietrzeźwy kierowca nie tylko naraża siebie na ryzyko, ale również stwarza potencjalne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Policja apeluje zatem do wszystkich kierowców o rozwagę, przestrzeganie przepisów oraz ograniczenie zaufania wobec osób, które mogą znajdować się pod wpływem alkoholu za kierownicą. Bezpieczeństwo na drodze zależy od nas wszystkich.

fot. KPP w Wieliczce

Dodaj komentarz