Gazeta Wielicka - Najnowsze wiadomości z Wieliczki, Niepołomic, Gdowa, Kłaja i Biskupic

Pętla autobusowa w Brzegach. Kradzież plecaka z pokaźną sumą

W akcji prowadzonej przez wielicką policję, udało się odzyskać skradziony plecak zawierający pieniądze, dokumenty i kartę płatniczą. Sprawcy, znani z wcześniejszych przestępstw, zostali zatrzymani i postawiono im zarzuty kradzieży z włamaniem.

W dniu 7 grudnia br., mieszkańcy powiatu wielickiego doświadczyli niepokojącego zdarzenia. Zgłoszenie do Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce wpłynęło od mieszkanki gminy, która poinformowała o przywłaszczeniu jej plecaka na pętli autobusowej w Brzegach. W plecaku znajdowały się dokumenty, 2500 złotych w gotówce oraz karta płatnicza.

Sprawnie przeprowadzone działania wielickich kryminalnych doprowadziły do szybkiego ustalenia, że skradzioną kartą dokonano zakupów w kilku sklepach na terenie Wieliczki. Policjanci, wykorzystując dostępne środki, szybko ustalili tożsamość osób, które posłużyły się skradzioną kartą. Zatrzymano 31-letnią kobietę oraz jej 42-letniego partnera, już wcześniej znanych funkcjonariuszom z innych przestępstw.

Dochodzenie doprowadziło do odzyskania większości przywłaszczonych przedmiotów oraz gotówki. Oboje zatrzymani usłyszeli po 9 zarzutów, w tym za przestępstwo przywłaszczenia, kradzież z włamaniem oraz usiłowanie kradzieży z włamaniem. Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

To kolejny przykład skutecznej pracy policji w powiecie wielickim, która nie tylko zapewnia bezpieczeństwo mieszkańców, ale również skutecznie zwalcza przestępczość. Odzyskane przedmioty oraz gotówka są już z powrotem w rękach prawowitej właścicielki.

Dodaj komentarz