Gazeta Wielicka - Najnowsze wiadomości z Wieliczki, Niepołomic, Gdowa, Kłaja i Biskupic

Nocą kradli włazy do studzienek kanalizacyjnych

Wieliczka kradzież studzienek kanalizacyjnych

W nocy z 17 na 18 kwietnia bieżącego roku, funkcjonariusze z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce udaremnili kradzież i zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy przemieszczali się pojazdem dostawczym ze skradzionym mieniem. Zatrzymany kierujący dodatkowo naruszył sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Wydarzenie miało miejsce około godziny 22:50 w miejscowości Czarnochowice, gdzie patrolujący policjanci podjęli rutynową kontrolę nad pojazdem marki Peugeot, którym podróżowali dwaj mężczyźni w wieku 49 i 26 lat. Nerwowe zachowanie kierującego pojazdem skłoniło funkcjonariuszy do szczegółowej inspekcji ładunku przewożonego przez pojazd. W trakcie kontroli odkryto w pojeździe 6 sztuk żeliwnych włazów do studzienek kanalizacyjnych oraz narzędzie typu łom.

Dzięki błyskawicznej reakcji policjantów, udało się udaremnić planowaną kradzież. W toku dalszych czynności ustalono, że skradzione włazy pochodziły z pobliskiej drogi, na której prowadzone były prace drogowe. 49-letni kierowca, który posiadał aktywny zakaz prowadzenia pojazdów, został zatrzymany i postawiono mu zarzuty związane z kierowaniem pojazdem wbrew wyrokowi sądowemu oraz kradzieżą.

Zgodnie z kodeksem karnym, za popełnione przestępstwa grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat. Sprawa jest obecnie prowadzona przez organy ścigania, a zatrzymani odpowiedzą przed wymiarem sprawiedliwości.

Wyżej opisane zdarzenie pokazuje skuteczność działań policji w zakresie zapobiegania przestępczości oraz ochrony mienia publicznego. Dzięki profesjonalizmowi i zaangażowaniu funkcjonariuszy, niebezpieczna kradzież została udaremniona, a sprawcy staną przed odpowiedzialnością prawą.

Dodaj komentarz