Gazeta Wielicka - Najnowsze wiadomości z Wieliczki, Niepołomic, Gdowa, Kłaja i Biskupic

Znamy program 75. urodzin Nowej Huty! Koncerty, pokazy i festyn rodzinny pełen atrakcji już w ten weekend

fot. Freepik

Przed nami kolejna edycja plenerowego święta – siedemdziesiąte piąte urodziny „najmłodszej siostry Krakowa”. Na wszystkich, którzy w sobotę, 8 czerwca, pojawią się przed Nowohuckim Centrum Kultury czeka moc atrakcji: rodzinny festyn, pokazy, prezentacje, zabawy, konkursy i koncerty na dwóch scenach. Wystąpią m.in. Bryska, Marika, Maciej Maleńczuk, grupy, zespoły artystyczne NCK oraz zaproszeni goście. Sprawdź dokładny plan imprezy.

W programie znajdują się również pokazy tańca z różnych stron świata tańce narodowe, ludowe, tradycyjne, nowoczesne, dworskie, klasyczne, współczesne, orientalne i towarzyskie. W wydarzeniu weźmie udział około 600 tancerzy. Od wczesnego popołudnia do późnej nocy, pod gołym niebem i w zasięgu ręki.

FESTYN RODZINNY (g. 14.00 – 19.00) 

Wesołe miasteczko, prezentacje Straży Pożarnej, Pogotowia, Policji i Straży Miejskiej, pokazy pierwszej pomocy, prezentacje nowohuckich instytucji, zabawy i konkursy, stoiska gastronomiczne. 

 Freepik

MAŁA SCENA – Noc Tańca (g. 15.00 – 18.00) 

Występy grup i zespołów artystycznych NCK oraz zaproszonych gości. W programie znajdą się pokazy tańca z różnych stron świata tańce narodowe, ludowe, tradycyjne, nowoczesne, dworskie, klasyczne, współczesne, orientalne i towarzyskie. W wydarzeniu weźmie udział około 600 tancerzy.  

Kto wystąpi na muzycznej scenie?
DNI NOWEJ HUTY 2024

SCENA GŁÓWNA (g. 19.00-23.00) 

MARIKA (g. 19.00) 

Pisze teksty piosenek oraz komponuje muzykę dla siebie, a także wielu innych wykonawców polskiej sceny. Występowała m.in. na Festiwalu Top Trendy, Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki, Life Festival, Poland Rock i wielu innych. Koncertowała także za granicą m.in. w USA, Wielkiej Brytanii, Niemczech i Francji. Była pierwszą polską wokalistką wykonującą styl reggae-dancehall na taką skalę. Jako prekursorka przebiła się z tym stylem muzycznym do mainstreamu, wydając singiel pt. „Moje serce”. Ma na swoim koncie pięć albumów. Szerszej publiczności dała się poznać prowadząc trzy edycje programu The Voice of Poland.  

MALEŃCZUK + RHYTHM SECTION (g. 20.15) 

Ten recital to swoista retrospekcja dotychczasowych dokonań artysty, wzbogacona muzycznie o sekcją rytmiczną. Maciej Maleńczuk to oryginalny styl gry na gitarze i nieskażona niczym wolność słowa. Usłyszymy zestaw jego wczesnych pieśni wykonywanych na ulicach miast oraz te późniejsze, które zyskały mu olbrzymią sympatię i popularność: Ostatnia Nocka, Tango Libido, Sługi za szlugi, Synu, Dawna dziewczyno. Maleńczuk to bliski kontakt z widownią, szczerość przekazu, naturalny styl, dowcip i szczypta brutalności.   

BRYSKA (g. 21.45)  

Mało kto wie, jak wygląda naprawdę. Ukrywająca swoje prawdziwe oblicze wokalistka zadebiutowała w połowie roku 2021 i od tego czasu może pochwalić się większą ilością premier niż niejeden uznany artysta. W swoich tekstach bawi spostrzeżeniami na temat rzeczywistości i porusza tematy, jakich na próżno szukać we współczesnym popie. Co roku dostarcza kolejną porcję hitów – od „lato (pocałuj mnie)” przez „mam kogoś lepszego”, „Sambę”, „odbicie”, „kraksę” i „Miss Americanę”. Ma na swoim koncie ogromną ilość koncertów, wyróżnienie w programie Spotify RADAR, nominację do Fryderyka za najlepszy debiut, a także… Jej utwór był oficjalnym tematem na maturze ustnej z języka polskiego!  

Nowohuckie Centrum Kultury

Najważniejsze informacje dotyczące wydarzenia plenerowego:

8 czerwca (sobota), g. 14.00-23.00.
Skwer Budowniczych Nowej Huty (łąka między NCK i os. Centrum E).
Organizatorem jest Dzielnica XVIII Nowa Huta.
Wstęp na wydarzenie jestbezpłatny. 

Dodaj komentarz