Gazeta Wielicka - Najnowsze wiadomości z Wieliczki, Niepołomic, Gdowa, Kłaja i Biskupic

Jak zabezpieczyć łazienkę przed wilgocią?

Łazienka jest tym pomieszczeniem, w którym walka z wilgocią trwa nieustannie. Istnieją jednak sposoby, na poradzenie sobie z tym problemem jeszcze przed jego wystąpieniem, na etapie budowy i aranżacji wnętrza. Jak zabezpieczyć łazienkę przed wilgocią? Poniższy artykuł to praktyczny poradnik zawierający wskazówki dotyczące zapobiegania problemowi wilgoci i jej negatywnych skutków.

Jak zabezpieczyć przed wilgocią umywalki do łazienki?

 

Umywalki łazienkowe to razem z wanną, elementy wyposażenia łazienki, które są najbardziej narażone na działanie wody. Aby zapobiec negatywnym skutkom wilgoci, należy wybrać taki model, który jest na nią odporny. Do tego celu doskonale nadają się umywalki konglomeratowe, umywalki szklane, a także najpopularniejsze w polskich domach – umywalki ceramiczne. Można zdecydować się również na wybrany gatunek marmuru, jednak trzeba liczyć się z wyższymi kosztami. Wiele różnych pięknych i funkcjonalnych modeli znajdziesz w sklepie internetowym Defra na http://defra.pl/kolekcje/30/UMYWALKI .

Oprócz materiału ważne jest, aby zadbać o okolice, w których będzie ustawiona umywalka łazienkowa. Mowa tu o powierzchni ścian, szafek oraz podłodze pod nią. Doskonałym sposobem na zabezpieczanie tych miejsc przed wilgocią, jest ustawienie umywalki w oddaleniu od mebli i ścian, tak aby rozchlapywana woda, ich nie niszczyła. Jeśli jednak nie dysponujesz wystarczającym metrażem dla wolnostojącej umywalki, pokryj najbliższe powierzchnie płytkami łazienkowymi, które są odporne na działanie wilgoci.

 

Jak zabezpieczyć przed wilgocią meble łazienkowe?

 

Niestety, działanie wilgoci, to nie tylko rozchlapywana woda z umywalki oraz wanny, ale również para wodna roznosząca się po pomieszczeniu, podczas gdy ty bierzesz kąpiel bądź prysznic. Kluczowe jest tu dokonanie właściwego wyboru mebli. Jeśli zdecydujesz się na najtańsze modele, niepokryte żadną warstwą zabezpieczającą, licz się na konsekwencje rychłego powtórzenia zakupów.

Zarówno lakierowane drewniane powierzchnie, jak i emaliowane są doskonałe jako zabezpieczenie mebli łazienkowych. Pokrycie gwarantuje nieprzepuszczalność wody i łatwość ich czyszczenia. Doskonale nadadzą się również meble ze sztucznych tworzyw, np. plastikowe bądź metalowe. Jeśli lubisz styl urbanistyczny bądź eklektyzm, będą wspaniałym wykończeniem. Jeśli jesteś fanem antyków, koniecznie oddaj meble do specjalisty, który je odświeży i naniesie warstwę ochronną.

 

Wszystko to, co znajduje się w łazience, jest narażone na działanie wilgoci. Aby nie pozwolić na zniszczenia, warto dobrze zabezpieczyć te przedmioty. Najprostszym sposobem, jest trzymanie ich na półkach i w szafkach czy szufladach. Staraj się nie zostawiać suszarki i prostownicy w przypadkowym miejscu, lecz znajdź jej odpowiednie lokum. Możesz również zastosować pojemniki oraz organizery, a także specjalne folie ochronne. Sprzęty elektroniczne przechowuj z daleka od bezpośredniego dopływu wody, czyli kranu bądź wanny. Ważnym aspektem jest również zachowanie należytej czystości. Sprzątanie zapewnia ochronę i pielęgnację sprzętów, dzięki czemu możesz dłużej cieszyć się ich używaniem.

Dodaj komentarz