Gazeta Wielicka - Najnowsze wiadomości z Wieliczki, Niepołomic, Gdowa, Kłaja i Biskupic

Łóżko dla dwulatka ? jakie wybrać?

Jeśli Twoje dziecko już wyrosło z niemowlęcego łóżeczka, nadeszła pora na zakup materaca i łóżka dostosowanego do jego wieku i wzrostu. Warto zainwestować w mebel, który rośnie razem z dzieckiem i wraz ze zwiększeniem się potrzeb, rozkładać go wzdłuż. Jednak materac, powinien być w pełni dostosowany do wieku pociechy i wymieniany, gdy tylko maluch z niego wyrośnie lub gdy wypełnienie przestanie być wygodne. O tym, jakie łóżko i materac wybrać dla dwulatka, przeczytasz w tym krótkim poradniku.

Łóżko dla dwulatka ? bezpieczne i wygodne

Kiedy nasze dziecko kończy 2 lata i przenosi się do standardowego łóżka z materacem, możemy obawiać się, że w nocy spadnie lub uderzy się o ścianę. Dlatego warto zainwestować w łóżko z barierką, montowaną z prawej albo lewej strony łóżka. Do tego dokupmy specjalną podłużną poduszkę. Powinna być płaska. Umieśćmy ją przy ścianie, by pociecha nie uderzyła się o nią w czasie snu. Kolejny model łóżka dla dwulatka, to to z regulowaną ramą. Taki wypoczynek rozsuwamy do długości odpowiadającej wzrostowi malucha. Dzięki temu, nie musimy co roku kupować nowego łóżka, a jedynie wymieniać materac.

Materac dla malucha ? wybierz idealny

Teraz pora na materac. Warto maksymalnie dopasować go do wieku dziecka. Zarówno pod względem twardości jak i wielkości. Zainwestujmy w podłoże z naturalnego, antyalergicznego wypełnienia. Materac lateksowy lub kokosowy to najlepsze modele dla dziecka w tym wieku. Materac 60×120 wymieniamy, kiedy tylko dziecko z niego wyrośnie. Jeśli chodzi o twardość podłoża, idealna będzie ta określana jako H2.

Materac powinien być wykonany z takich surowców, które pozwalają na wypranie go w pralce. To szczególnie ważne, ponieważ, gdy dziecko choruje lub bawi się na łóżku, podłoże może zostać zanieczyszczone przez bakterie i wirusy. Są one bardzo szkodliwe dla zdrowia malucha, więc dzięki wypraniu materaca, unikamy rozprzestrzeniania się zarazków i obniżenia odporności swojej pociechy. Pamiętajmy również o tym, by często prać pokrowiec na materac oraz pościel. Najlepiej ? gdy producent na metce to zaleca ? by temperatura wody do prania wynosiła 60-90°C.

Dodaj komentarz