Gazeta Wielicka - Najnowsze wiadomości z Wieliczki, Niepołomic, Gdowa, Kłaja i Biskupic

Święto Ziemi Gdowskiej. Dyskoteka pod gwiazdami!

Dwudniowe świętowanie pełne atrakcji dla każdego, ogromnej porcji dobrej muzyki i smakowania Podpłomyka Plebańskiego – takie będzie tegoroczne Święto Ziemi Gdowskiej 5-6 sierpnia 2023 r. na Zarabiu w Gdowie.

Zagrają B.L.U.E., Chłopcy z Placu Broni i Afromental (w sobotę) oraz Long&Junior i Monika Chwajoł, związana z Gdowem – w niedzielę. Oba dni zakończy taniec pod gwiazdami. Drugi dzień “Dni Gdowa” to także Festiwal Podpłomyka Plebańskiego. Już po raz czwarty organizatorzy zapraszają na warsztaty pieczenia produktu tradycyjnego, będzie też okazja skosztować oraz nabyć ten pyszny przysmak z cebulką. Wystąpią podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej w Podolanach. Koncert da Reprezentacyjna Orkiestra Dęta Gminy Gdów. Na scenie zaprezentują się grupy tańca nowoczesnego. Serdecznie zapraszamy do wspólnego świętowania! Zaczynamy w sobotę 5 sierpnia od godziny 17:00.

Spotkanie nad Rabą w sobotę 5 sierpnia oficjalnie rozpocznie się o godzinie 17-tej, a już pół godziny później na scenie zaprezentuje się pierwszy z zespołów – grupa B.L.U.E. (godz. 17:30). Czwórka muzyków z okolic Gdowa, połączonych miłością do muzyki, na pewno wprowadzi publiczność w radosny czas Dni Gdowa. Szymon Ciszek – wokal, Stefan Chyrc – na gitarze, Marcin Łosiowski – bass, Anita Korba – na instrumentach klawiszowych a Arek Pajorski na perkusji. (więcej).

O muzyczne doznania zadbają też Chłopcy z Placu Broni, którzy wystąpią o godzinie 19:00. Zaprezentują wspaniałe piosenki o miłości, pokoju, wolności i przyjaźni. Usłyszymy największe przeboje “O Ela”, “Kocham Cię”, “Aeroplan”, “Jezioro Szczęścia” czy “Kocham Wolność” (więcej).

Gwiazda wieczoru – AFROMENTAL – zagra o godz. 21. Tomson i Baron z zespołem przekażą publiczności sporą dawkę dobrej energii. Doskonale ich znamy: Tomson (Tomasz Lach – wokal), Śniady (Bartosz Śniadecki – instr. klawiszowe), Baron (Aleksander Milwiw-Baron – gitara), Lajan (Wojciech Witczak – bas), Torres (Tomasz Torres – perkusja). Muzyka, będzie wypadkową inspiracji wszystkich członków zespołu. Stylistycznie zagrają mieszankę głównie rocka i hip-hopu (więcej).

Pierwszy dzień świętowania tradycyjnie zakończy wspólny taniec pod gwiazdami. W sobotę wspólnie z DJ Don Pablo. Zabawa zakończy się o godzinie 2:00 w nocy. Będzie jednak wystarczająco dużo czasy, by odpocząć i ponownie przyjść na Zarabie w niedzielę na godzinę 15:00, bo wtedy rozpoczyna się drugi dzień Święta Ziemi Gdowskiej połączony z festiwalem Podpłomyka Plebańskiego.

Muzycznie będzie także w niedzielę 6 sierpnia….

Zanim gwiazda wieczoru – Long&Junior zaprezentuje się gdowskiej publiczności, już od godziny 15:30 scena będzie pełna muzyki.

Rozpoczną podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej w Podolanach. Swą grą aktorską urzekną niewątpliwie gdowską publiczność.

O 16-tej zagra Reprezentacyjna Orkiestra Dęta Gminy Gdów, działająca w Centrum Kultury w Gdowie, pod dyrygenturą Adama Czyżowskiego. Wybrzmi muzyka filmowa oraz dobrze znane utwory w nowatorskim wykonaniu muzyków.

Po krótkiej części oficjalnej, z wręczeniem medali okolicznościowych, o godzinie 18:30 sceną zawładną miłośnicy tańca nowoczesnego. Zatańczą grupa Taniec Nowoczesny Sara Dąbrosz z gdowskiego centrum kultury oraz Dance Omnia. 

Największe przeboje disco – polo zabrzmią od godziny 19-tej.

Rozpocznie Monika Chwajołzwiązana z Gdowem piosenkarka i bizneswoman, znana z programu “Królowe Życia”. Jej taneczne piosenki, pełne dobrej energii wprawią publiczność w dobry nastrój (więcej).

Gwiazda wieczoru: zespół Long&Junior wystąpi o godzinie 20:30. Najbardziej znane utwory “Helenka” „Tańczyć chcę”, „Śpiewać uczę się” oraz notowane „Tańcz tańcz tańcz”, „Kolorowa sukienka” oraz „Bądź moją królową” zawładną tej niedzieli gdowskim Zarabiem (więcej).

Podobnie jak przed rokiem, zabawę zakończy dyskoteka z DJ D-Wave. Mateusz Tabak – pochodzący z Łapanowa muzyk, a jednocześnie doświadczony i przepełniony energią DJ zadba o dobrą muzykę taneczną do północy, bo wtedy zakończy się dyskoteka pod gwiazdami.

W tym dniu już po raz czwarty Organizatorzy zapraszają na Festiwal Podpłomyka Plebańskiego, który będzie wydarzeniem towarzyszącym “Dniom Gdowa”. Na miłośników przysmaku Karola Wojtyły, czekać będą warsztaty kulinarne, podczas których każdy będzie mógł spróbować swoich sił w przygotowaniu tego produktu tradycyjnego.  Chętni będą mogli skosztować oraz nabyć podpłomyki u pań z kół gospodyń wiejskich z gminy Gdów. 

W czasie obu dni będzie też możliwość wsparcia podolańskiej fundacji. Fundacja Osób Niepełnosprawnych w Podolanach zbierać będzie w czasie dwudniowego wydarzenia na rozbudowę swego ośrodka, gdzie prowadzona jest bezpłatna rehabilitacja dzieci, młodzieży i osób dorosłych. Jak zawsze czekać będzie wiele atrakcji, będzie wesołe miasteczko oraz stoiska gastronomiczne i handlowe.

Serdecznie zapraszamy!

Organizatorami Święta Ziemi Gdowskiej są Gmina GdówCentrum Kultury w Gdowie oraz Solny Catering – Organizacja Imprez Plenerowych. 

Patronat medialny nad Świętem Ziemi Gdowskiej 2023 objęli: TVP3 KrakówRadio PlusDziennik PolskiMójGdów.plKoncertowy Tarnów i okolice.

Patronat medialny nad IV Festiwalem Podpłomyka Plebańskiego objęli: TVP3 KrakówRMF FMDziennik PolskiMójGdów.plKoncertowy Tarnów i okolice.

Serdecznie zapraszamy do wspólnej zabawy podczas Święta Ziemi Gdowskiej oraz na smakowity Festiwal Podpłomyka Plebańskiego!

Dodaj komentarz