Gazeta Wielicka - Najnowsze wiadomości z Wieliczki, Niepołomic, Gdowa, Kłaja i Biskupic

Niepołomice Biegają już 10 lat!

Niepołomice Biegają

Pod koniec stycznia w Małopolskim Centrum Dźwięku i Słowa dziesiątą rocznicę istnienia świętowało Stowarzyszenie Niepołomice Biegają. Tegoroczna gala z racji jubileuszowego charakteru miała wyjątkową oprawę. Oprócz tradycyjnych nagród za osiągnięcia biegowe, zwanych Szacunami, w programie znalazł się m.in. film wspomnieniowy ze wspólnych startów i wyjazdów grupowych.

Organizatorzy przygotowali krótką inscenizacje, w której w humorystyczny sposób przenieśli widzów na start biegu upamiętniającego jubileusz stowarzyszenia. Po części oficjalnej wydarzenie przeniosło się do Izby Regionalnej, gdzie odbył się pokaz zdjęć ze wspólnych zawodów. Przy dźwiękach muzyki i zabawie tanecznej wspominano to co już było oraz planowano kolejne sportowe inicjatywy.

Na szczególną uwagę zasługują słowa trenera i prezesa stowarzyszenia, Ilyi Markova. W emocjonalnym nagraniu wideo podziękował za gorące przyjęcie do grupy i za to, że może liderować i współtworzyć tę społeczność biegaczy. Podkreślał różnorodność i barwność zespołu, przyjacielskie relacje oraz ogromne zaangażowanie osób, które oprócz wspólnie pokonywanych na biegowych ścieżkach kilometrów, chętnie ofiarują swój czas współorganizując wydarzenia promujące aktywność sportową w gminie Niepołomice. On z kolei otrzymał od zespołu nagrodę specjalną, Superszacuna 10-lecia! Na zakończenie, posługując się sportową terminologią, podkreślił, że jest spokojny o nadbiegającą dla stowarzyszenia przyszłość.

Stowarzyszenie Niepołomice Biegają promuje regularną aktywność sportową ze szczególnym uwzględnieniem mieszkańców miasta i gminy Niepołomice. Oferujemy regularne treningi biegowe, obozy oraz wydarzenia sportowe. Miejsce w naszych szeregach znajdą również zapaleńcy innych form ruchu. Już teraz w ramach grupy można wyróżnić różne „podsekcje”, w tym m.in. wędrówek górskich, zwolenników morsowania, amatorów wypraw rowerowych, czy fanów sportów zimowych jak skitoury, czy biegówki. Najliczniejszą grupę stanowią chyba jednak miłośnicy gór, którzy wspólnie, na biegowo, bądź pieszo spędzają aktywnie czas. Wśród nas mamy także fanów sportowej rywalizacji, którzy nie tylko jeżdżą w góry, ale biorą udział w biegach górskich w Polsce i za granicą na dystansach od kilku do ponad 100 km.

Wszystkich, którzy chcieliby dołączyć do naszej społeczności zapraszamy na wspólne treningi. Informację o nas oraz zajęciach można znaleźć na stronie www.niepolomicebiagaja.pl oraz na stronie stowarzyszenia na Facebooku.

Dodaj komentarz